Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині діти виграли грант і облаштували шкільну мінідрукарню

У Лютеньці Гадяцького району в рамках проєкту «Підйом» діти виграли грант від «Астарти-Київ» і облаштували шкільну мінідрукарню.

Агропромхолдинг «Астарта-Київ», благодійний фонд «Повір у себе» та Українська академія вже третій рік поспіль реалізують проєкт «Підйом – майстерня лідерства та проєктного менеджменту», під час якого на конкурсній основі учні сільських шкіл пишуть проєкти для розвитку власних громад. Серед переможців цьогоріч — проєкт старшокласників із Лютенської школи.

Про це повідомляє ГО «Полтавщина аграрна».

Цікаво, що від цього навчального закладу участь у конкурсі проєктів брало участь дві команди , у кожній — три учні. Одна команда розробила проєкт щодо створення туристичної смуги перешкод. Інша хотіла на базі школи організувати мінідрукарню. Саме цей проєкт і переміг у «Підйомі».

— Школі потрібні методички та посібники — чому б нам їх не друкувати самим? Крім того, у нас є шкільна газета, яку хочется читати в гарній якості, — розповідає дев’ятикласниця Лютенської школи Іра Романенко. — А ще ми можемо допомогти рідному селу, друкуючи плакати, вивіски, різноманітні оголошення, зокрема, і щодо інформування про коронавірус.

Ірина розповідає, що серед перших серйозних роздруків буде збірка віршів місцевої поетеси:

— Ми отримали колосальний досвід під час участі у проєкті «Підйом». Навчилися проєктному менеджменту, лідерству та роботі у команді одночасно.

Дівчина — керівник своєї команди, захоплено розповідає про ідеї школярів. До речі, це друга спроба Іри та її друзів у таборі «Підйом». Минулоріч діти хотіли відновити музей у будівлі старої школи.

Щодо мінідрукарні, то вона складається з широкоформатних принтеру та плотеру, які розміщені у кабінеті інформатики.

— Діти самі побачили оголошення про «Підйом». Я трохи допомогла. Але основний час із командою дистанційно займався ментор із Києва. Зазвичай, подібні конкурси відбуваються у гарних місцях, куди діти з’їжджаються з усієї України. Минулоріч, наприклад, наші учні були у Кобеляцькому районі. Але через карантин проєктному менеджменту вони вчилися онлайн, — розповідає вчителька інформатики Лютенської школи Наталія Романенко.

За словами педагога, ще одна мета проєкту мінідрукарні — можливість учити школярів друкарській справі. Хоча ми не уявляємо наше життя без інтернет-технологій, поліграфічна продукція, очевидно, потрібна завжди, бо свіжий запах віддрукованих сторінок не замінить текст на екрані монітора.

— 1 вересня обидві команди учнів Лютенківської школи отримали від нашого представника сертифікати учасників проєкту «Підйом» і солодкі подарунки, а команда-переможець ще і грант від «Астарти-Київ» на реалізацію проєкту, — зазначила заступниця генерального директора з соціальних питань агрофірми «ім. Довженка» Наталія Хорольська.

Учні Лютенківської школи працювали у «Підйомі» з шаленим ентузіазмом, говорить їхня вчителька. Усім причетним дуже подобається форма організації навчальних заходів, які пропонує «Астарта-Київ».

До речі, у Лютеньці також діє інший проєкт агропромхолдингу — «ІТ-освіта у сільській місцевості». У ньому беруть участь не лише діти, а й дорослі. Його суть — підвищення комп’ютерної грамотності всіх верств населення у тих селах, на території яких працює підприємство.

— Агрофірма «ім. Довженка» не байдужа до наших мешканців. Для уроків комп’ютерної грамотності навчальний заклад забезпечений ноутбуками, принтером, проєктором, — розповідає директор Лютенківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Шаповал. — Також ми тісно співпрацюємо з підрозділом «Астарти-Київ» щодо покращення умов перебування у школі.

Також керівництво закладу відзначає допомогу із ремонтами та щорічні вітання першокласників подарунками — рюкзачками.

Система Orphus Поделиться на fb