Ви тут:
Суспільство Україна 

МЗС звинуватив Угорщину у втручанні в українські вибори

Міністерство закордонних справ України заявило про “пряме втручання” Будапешта в український виборчий процес та про неповагу Угорщини до українського законодавства.

Про це повідомляє «Європейська правда».

25 жовтня – у день голосування на місцевих виборах в Україні – Сійярто поширив заклик до українських угорців голосувати за одну з партій, що бере участь у місцевих виборах на Закарпатті – КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття), а також закликав підтримати на виборах мера Берегового чинного міського голову, представника угорської громади Золтана Бабяка.

Читайте також: Не сумніваємося, що підрахунок голосів також буде чесним та бездоганним, – Офіс Президента

Сійярто також повідомив, що жителі Закарпаття, які перебувають на території Угорщини, можуть у винятковому порядку поїхати в Україну для голосування і повернутися назад без зобов’язання проходити 14-денний карантин.

МЗС заявило, що не лише “засмучене” цією заявою, але також вважає, що вона підриває українсько-угорські переговори.

“У такий спосіб офіційний Будапешт нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України і завдав підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми”, – йдеться у заяві МЗС, що є у розпорядженні Європейської правди.

У зовнішньополітичному відомстві назвали подібні заяви “неприйнятними” та попередили про “жорстку реакцію”

“Констатуємо ігнорування Будапештом неодноразових закликів Києва припинити нехтувати принципами верховенства права і добросусідських відносин та з повагою ставитися до законів України… Неприйнятні підказки виборцям з Будапешта порушують законодавство України і не залишають українській стороні іншого вибору як жорстко реагувати на такі кроки відповідно до усталеної міжнародної практики та законодавства України”, – йдеться у заяві.

“Нагнітання угорською стороною емоцій та провокування громадян України не поважати Конституцію України та її закони приречені на провал”, – резюмує МЗС.

Система Orphus