Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ шукатиме “баланс” між локдауном і порушенням правил

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу заявив, що буде шукати з фахівцями нову форму контролю за поширенням COVID-19, адже люди не дотримуються епідемічних правил — і кількість виявлених за добу хворих уже перевищила 5 тисяч, а кількість хворих у стаціонарах — перевищила 20 тисяч.

“Медична система не витримає, якщо ми не почнемо всі без винятку дотримуватися правил. Я прекрасно розумію, що ми не можемо зараз піти тим шляхом, по якому вже пішли деякі європейські країни, тим шляхом, по якому пішов Ізраїль, який ввів повний локдаун на 14 днів у зв’язку зі збільшенням кількості хворих. Я буду зараз радитися з фахівцями, в який спосіб нам не зупинити економіку…, але знайти баланс, який ми будемо виконувати. Така своєрідна домовленість між усіма, щоб усім могла бути надана медична допомога. Цей баланс — з одного боку, це робота економіки, робота країни, а з іншого боку — виконання правил. Який би план не був зроблений, є базові речі, які є необхідними: це користування маскою, дотримання дистанції, мінімальна кількість контактів і користування антисептиками. Це — базові речі. Це відсутність будь-яких масових заходів, де можлива відповідна передача. Це дотримання тих правил, які встановлені в нашій країні. Це коли в ресторані не 20 людей сидить за одним столом, поруч один з одним, а 4 людини — так, як це встановлено. Це коли правил дотримуються у магазині, на транспорті”, – повідомив Степанов.

Читайте також: У Полтавській міськраді планують звернутись до суду з позовом про визнання протиправною Постанову про карантинні обмеження

За його словами, всі ці правила були розроблені для того, щоб зменшити кількість людей, які захворіли, щоб розривати ланцюг передач хвороби.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 5397 випадків COVID-19. З початку пандемії лабораторно підтвердили 244 734 випадків коронавірусу.

Система Orphus