Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Місцеві вибори на Полтавщині: кого обираємо і які повноваження?

25 жовтня полтавці обиратимуть нову владу на місцях. Це особливо важливо, бо місцеві вибори часто значно більше впливають на життя людей.

Як зазначають в Центрі спільних дій, особливістю цих місцевих виборів є те, що від них залежить майбутнє адміністративно-територіальної реформи, децентралізації, фінансових та політичних стосунків місцевої та державної влад.

Загалом, на Полтавщині обиратимуть 84 депутати до Полтавської обласної ради, 172 депутати в чотири районні ради та 472 депутати рад громад і 60 голів рад ОТГ.

Зокрема, до Полтавської та Кременчуцької міськрад обиратимемо по 42 депутати, до Лубенської міської ради – 38, а до Горішньоплавнівської міської ради – 34 депутати.

Нагадаємо, цього року вибори відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України. Під час виборів буде врахований кількісний аспект – залежно від кількості виборців у громаді виборчий процес матиме особливості.

У територіальних громадах з кількістю виборців у 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

В бюлетенях будуть вказані не лише партії, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна віддати голос.

Ще одна особиливість – запровадження гендерних квот: не менше 40% представників однієї статі в списку партії, тобто серед 5 кандидатів має бути щонайменше дві жінки.

Оголошення результатів має бути 3-6 листопада.

фото ілюстраційне

Система Orphus