Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Міноборони звинувачує “АвтоКрАЗ” у систематичному невиконанні оборонного замовлення, – StateWatch

Міноборони разом з іншими силовими відомствами та підприємствами вивчають ринок світових виробників вантажних автомобілів підвищеної прохідності, шукаючи альтернативу продукції ПрАТ “АвтоКрАЗ”.

Про це йдеться у листі Міністерства оборони України до Кабінету Міністрів від серпня місяця, який оприлюднила експертна організація StateWatch.

Пошук нового постачальника відбувається через невиконання вітчизняним приватним автомобільним заводом умов державних контрактів.

Такий лист у Міноборони підготувало у відповідь на скарги керівництва “АвтоКрАЗ” до уряду на на відсутність державного замовлення на виробництво продукції оборонного призначення, несвоєчасну виплату заробітної плати та скорочення робочих днів робітників.


Фрагмент листа Міноборони

У Міністерстві оборони зазначають, що у 2014, 2015, 2017, 2018 та 2019 роках підприємством “АвтоКрАЗ” систематично не виконувалися умови державних контрактів. Затримки поставки становили до п’яти місяців, що вкрай негативно впливало на забезпеченість Збройних Сил України автотехнікою.

У листі також окремо звертають увагу на неналежну якість продукції, яку виробляє “АвтоКрАЗ”. Про це свідчать численні рекламації та звернення військових частин ЗСУ.

У Міноборони наголошують, що незважаючи на неодноразові звернення з боку військового міністерства щодо усунення вказаних недоліків, керівництвом “АвтоКрАЗ” так і не було вжито дієвих заходів з виправлення ситуації.

Водночас, у Міноборони зазначають, що міністерство готове до співпраці з ПрАТ «АвтоКрАЗ» у питаннях закупівлі продукції підприємства на виконання діючого державного оборонного замовлення 2020 року між Міноборони та заводом було укладено державний контракт на закупівлю сідельних підвищеної прохідності.

Система Orphus