Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінінфраструктури спільно із бізнесом працює над концепцією розвитку електромобільності

Міністерство інфраструктури України розпочало роботу над новою концепцією розвитку електромобільності в Україні та залучає до співпраці усіх охочих. Про це йшлося на засіданні Робочої групи щодо розвитку електротранспорту під головуванням Міністра інфраструктури України Владислава Криклія.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

“Ринок електромобілів у світі розвивається доволі швидко. І Україна – не виключення. Станом на 15 вересня, за даними МВС, у нас вже зареєстровано майже 24 тисячі електрокарів. І ця цифра постійно зростає. Звісно, це лише кількість ввезених в Україну авто, а ми маємо стимулювати та надавати допомогу, у першу чергу, українському виробнику. Національною транспортною стратегією до 2030 року вже передбачено стимулювання використання електромобілів в Україні. Також внесено низку відповідних змін в українське законодавство. Ми своєю чергою розпочинаємо роботу над новою концепцією розвитку електромобільності в Україні задля створення належних умов і для виробництва вітчизняних електромобілів. Та запрошуємо до співпраці усіх бажаючих фахівців галузі”, – наголосив Владислав Криклій.

Крім цього, Міністерство працює над змінами у державні будівельні норми щодо планування і забудови територій, які б дозволили розміщення зарядних станцій на всіх дорогах загального користування та на АЗС.

Владислав Криклій також наголосив на важливості популяризації електричного громадського транспорту.

“Громадський електричний транспорт – важлива частина розвитку електромобільності. За участю місцевих держадміністрацій ми з вами маємо забезпечити поетапну заміну автомобільного транспорту на електротранспорт, зокрема шляхом залучення кредитів на сприятливих умовах та удосконалення законодавства”, – додав очільник Міністерства.

Учасники Робочої групи ознайомилися з пропозиціями для розробки майбутньої концепції розвитку електромобільності та обговорили ключові аспекти, які вона має містити.

Система Orphus