Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Ляшко повідомив, коли в Україні введуть жорсткий карантин

Нині недоцільно запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи. Але, при майже 100% заповненості ліжко-місць у лікарнях потрібно буде вводити жорсткий карантин.

Про головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає УП.

“У разі повної заповненості хворими на COVID-19 всіх ліжко-місць, які підготовані для госпіталізації таких хворих у лікарнях, Україна вимушена буде знову ввести жорсткий карантин”, – сказав Віктор Ляшко.

Читайте також: Скільки коштує лікування пацієнта з COVID-19, розповіли у МОЗ

Коментуючи дані про те, що медична система може забезпечити 50 тисяч ліжко-місць для хворих на COVID-19, Ляшко уточнив, що таку кількість підготованих місць вдалося забезпечити завдяки попередньому карантину.

“Карантин спрацював 100%. Система підготовлена, спалаху не було, летальності не було і ми готові зараз далі працювати в умовах збільшеної кількості випадків захворювання, не впливаючи суттєво на економіку в рамках адаптивного карантину”, – сказав заступник міністра охорони здоров’я.

Та уточнив, що зараз МОЗ прораховує, яка кількість хворих на день, протягом 1-2 тижнів, призведе до стовідсоткового заповнення ліжок.

“Наприклад, якщо говорити про якусь цифру Х. Два тижні – це інкубаційний період, в середньому.  Тоді, я, як санітарний лікар, буду говорити: дивіться, ми вийшли на цю цифру, у нас залишилося 2 тижні, й у нас іншого виходу нема, окрім як іти за прикладом Ізраїлю, Мадриду, Парижу і запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи. Тут уже не можна буде знайти баланс між економікою і порятунком життя”, – розповів Віктор Ляшко.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 5 397 випадків COVID-19. З початку карантину лабораторно підтверджених 244 734 випадки COVID-19.

Система Orphus