Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчуцькі депутати ухвалили звернення до керівництва держави щодо прискорення отримання погодження на здійснення запозичення від НЕФКО

Запозичення необхідні для вирішення вкрай нагальної проблеми, що стосується реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка». Проєктом передбачається збудувати комунальні теплогенеруючі потужності на правобережжі Кременчука, а саме, 2 сучасні котельні, одна з яких працюватиме на природному газу та відповідатиме за подачу тепла в оселі жителів, а інша – використовуватиме біопаливо для забезпечення споживачів гарячим водопостачанням.

Окрім того, проєктом передбачається покращити технічний стан теплових мереж, які потім будуть підключені до нових котелень, та встановити індивідуальні теплові пункти, які регулюватимуть температуру теплоносія.

Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Через низку обставин, які не залежать від міста та не дозволяють йому самостійно брати запозичення без погоджень на державному рівні, депутати Кременчуцької міської ради ухвалили звернення до Прем’єр-міністра України та Міністерства фінансів України щодо прискорення отримання погодження на здійснення запозичення від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО).

У зверненні йдеться про таке:

«Кременчук сучасне промислове місто, яке розташоване по обидва береги річки Дніпро. Географічний поділ міста в свою чергу веде за собою відповідний розподіл комунальної інфраструктури, зокрема наявність двох відокремлених систем централізованого теплопостачання – лівобережної та правобережної. Обидві системи мають різних постачальників тепла.

Мікрорайон Раківка, який підключений до правобережної системи централізованого теплопостачання та налічує близько 20 тисяч мешканців обслуговується котельнею приватної компанії ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», яка на даний момент є застарілою, несе надзвичайно великі енергозатрати та працює майже в аварійному стані.

З метою вирішення питання теплопостачання мешканців мікрорайону Раківка було запропоноване впровадження інвестиційного проєкту «Енергоефективна Раківка», який передбачає комплекс заходів щодо надійного та сталого функціонування системи централізованого опалення та гарячого водопостачання. Одночасно з цим буде модернізовано більшу частину існуючої мережі, що в свою чергу підвищить енергоефективність, надійність і безпеку системи та надасть змогу зменшити використання природного газу, поліпшити екологію в місті.

Звертаємо вашу увагу на те, що вчасне фінансування заходів проєкту «Енергоефективна Раківка», в рамках якого передбачається інвестування в теплогенеруючі потужності на основі газу та біомаси, поліпшить стан теплових мереж, а встановлення індивідуальних теплових пунктів та системи SCADA, покращить контроль, регулювання та моніторинг. Також хочемо зазначити, що проєкт буде реалізований на базі комунального підприємства «Теплоенерго», яке належить до комунальної власності міста Кременчука.

В якості джерела фінансування вищезазначених заходів, Кременчуцька міська рада Полтавської області розглядає можливість отримання запозичення від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО). На цей час, за сприяння фахової підтримки цієї міжнародної фінансової організації, було розроблено попереднє ТЕО проєкту, яке показало ефективність запропонованих рішень з точки зору надійності подальшої експлуатації всієї системи, а також заощаджень для жителів мікрорайону.

Враховуючи вищевикладене, з метою покращення якості надання комунальних послуг, впровадження заходів з енергоефективності, звертаємося з проханням посприяти в прискоренні отримання погодження Міністерства фінансів України на здійснення запозичення від компанії НЕФКО».

Система Orphus