Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Коронавірусом можна перехворіти декілька разів, – Юрій Курилко

У світі триває пандемія COVID-19. З початку карантину в Україні 239 337 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, із них – 4 597 летальних, 105 970 пацієнтів одужали.

“COVID-19 можна захворіти повторно, тобто через деякий час після того, як людина одужала, вона знову може інфікуватися. Але хвороба протікатиме у легкій формі. Організм не виробляє довготривалий імунітет до коронавірусу”, – розповів під час брифінгу в. о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Юрій Курилко.

Він додав, що на Полтавщині 287 медиків перехворіли коронавірусною інфекцією. Серед них є такі, які перехворіли декілька разів.

Читайте також: Вже готують проєкти рішень про переведення Полтави до “червоної” зони, – Шамота

Щодо носіння масок, то Курилко відмітив необхідність носіння масок здоровим людям.

“Дотримання простих правил зменшить ризик захворювання на коронавірус. В деяких країнах прийнято носити маски, лише хворим людям. Але одягати маску у багатолюдних місцях потрібно й здоровим людям”, – наголосив Юрій Курилко.

За його словами, маска краще “працює” на видих, ніж на вдих, але коли людина знаходиться у багатолюдному місці, вона збирає клітини вірусу. Тобто, чим більше на неї потрапить таких клітин, тим швидше вона захворіє. Носіння маски зменшує кількість клітин вірусу, які може отримати людина, тим зменшуючи ризик зараження.

“Ми не можемо зупинити пандемію, але можемо на неї по впливати, дотримуючись елементарних правил: носити маску, мити та обробляти антисептиком руки, соціальна дистанція. Багато, хто нехтує цими правилами, а коли опиняється на лікарняному ліжку чи дізнається про хворобу близьких починає на все це реагувати зовсім по-іншому”, – резюмував Юрій Курилко.

Нагадаємо, протягом минулої доби лабораторно підтвердили 227 випадків захворювання на коронавірус. З початку карантину в регіоні на COVID-19 захворіли 3497 людей.

Система Orphus