Ви тут:
Анонс Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

“Княгиня Ольга – перша свята жінка України-Русі”: полтавців запрошують на просвітницький захід

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) проводить просвітницький захід для підлітків «Княгиня Ольга – перша свята жінка України-Русі, фундатор вітчизняної податкової системи».

Запланований показ он-лайн відеолекції письменників братів Капранових «Таємна історія княгині Ольги» та лекція кандидата наук з богослов’я, архієпископа Полтавського і Кременчуцького ПЦУ владики Федора.

Захід відбудеться у Полтавській обласній бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного, м. Полтава, вул. Небесної Сотні, буд. 17 (вхід з боку парку) 15 жовтня, о 13:10.

ДОВІДКОВО: 1075 річчя з початку правління княгині Ольги (945 рік) як видатна пам’ятна дата відзначається цьогоріч на державному рівні згідно з Постановою Верховної Ради про пам’ятні дати та ювілеї у 2020 році. Княгиня встановила фіксований обсяг податків до київської казни з кожної землі й започаткувала облаштування великокнязівських господарств і доходних промислів. По всій землі Русі було наведено порядок. Провадила активну зовнішню політику. Відвідала Візантію – одну з найсильніших держав Європи. Тут хрестилася, причому візантійський імператор Константан був настільки нею зачарований, що запропонував руку й серце, проте змушений був задовольнитися лише роллю хрещеного батька Ольги. Прийнявши християнство, княгиня ненасильницькими методами сприяла його поширенню в древній Київській державі – Русі. Правління Ольги було вирішальним поворотом в історії України – Русі. Країна здобула впорядковану владу й почала інтегруватися в політичну систему християнського світу. Її справу підхопив онук Володимир, який і охрестив древню Київську державу Русь.

Система Orphus