Ви тут:
Суспільство 

Господнє диво: історія початку свята Покрови Пресвятої Богородиці

Його вважають головним осіннім християнським святом, історія якого бере початок з подій далекого 910 року в Константинополі.

Як повідомляє krapka, свято Покрови Пресвятої Богородиці було встановлене на Русі у другій половині ХІІ ст. Цьому передувало Господнє диво 910 року, опис якого зберігся в житії св. Андрія Константинопольського.

У нього розповідається про подію, коли святий Андрій разом з Єпіфанієм, учнем святого, молилися в храмі, раптом ніби розкрилося над ними склепіння храму, і святий Андрій побачив Пресвяту Діву, оточену безліччю ангелів і святих.

Богородиця молилася і простягала над прочанами храму омофор. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися до Бога за християн і довгий час перебувала в молитві. А потім підійшла до Престолу і зняла зі Своєї голови покривало, простягнувши його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Згідно оповідей, дивне з’явлення Богородиці підбадьорило і втішило греків, які зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів. З тих пір, християни вірять, що Покров Пресвятої Богородиці оберігає та захищає їх, а саме свято, чомусь забуте грецькою церквою, стало на Русі одним з улюблених.

Система Orphus