Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“е-Poltava”: у Полтаві презентували програмний комплекс для швидкої взаємодії містян із владою

У приміщенні виставкової зали Полтавської галереї мистецтв відбулася публічна презентація програмного комплексу «е-Poltava», що є компонентом екосистеми «Poltava Smart City». Представляли загалу новий сервіс ініціативна команда, розробники та представники влади. Присутні на заході гості також проглянули відеопривітання від Йоганнеса де Мола, посла Королівства Нідерланди, та Вадима Бортника, директора Директорату регіональної цифровізації Міністерства цифрової трансформації України.

Роботу над додатком і порталом фахівці «Інституту аналітики та адвокації» розпочали у грудні 2019 року. А вже у березні стартувало тестування бета-версії, яке тривало 4 місяці, повідомили в пресслужбі Інституту аналітики та адвокації.

 «До тестувальної групи додатку увійшло 45 полтавців. Ми намагалися залучити до випробування застосунку «е-Poltava» різні вікові категорії, тому в нас 16 років наймолодшому учаснику та 60 років – найстаршій учасниці. Впродовж тестування до нас приходили також програмери-волонтери, які долучилися до процесу. Від тестувальників за 4 етапи надійшло близько 140 пропозицій щодо покращення додатку», – поділився менеджер проєкту «Poltava Smart City» Андрій Руденко.

Пандемія та оголошений карантин також вплинули на розробку сервісу та змістили його презентацію в часі. Проте перший випуск додатку вже у відкритому доступі. У релізі 1.1.0 мобільного застосунку «е-Poltava» діють такі функції: кабінет полтавця, карта проблем міста,  відстеження руху транспорту, push-сповіщення (наприклад, оперативне індивідуальне повідомлення про відключення електропостачання), новини, опитування громади, довідник туриста, запитання та відповіді.

 Один із розробників Олександр Береза наголосив, що найближчі кілька місяців він буде супроводжувати діяльність додатку: «Зі збільшенням кількості користувачів відбудеться навантаження на систему. Чимало пропрацьовано з командою тестувальників та всього передбачити неможливо. Це буде випробування програмного продукту і зрозуміло, що можуть виникати «баги». Їх максимально оперативно будемо «фіксити».

 Через мобільний додаток повідомлення про проблеми в місті чи запитання до влади надходитимуть на вебпортал, який адмініструватимуть і перенаправлятимуть працівники відділу оперативного реагування міськвиконкому. Окремо для різних комунальних установ міста на базі порталу створені електронні кабінети, через які вони взаємодіятимуть й отримуватимуть актуальну інформацію. Команда проєкту вже провела інструктаж та постійно взаємодіє у питаннях використання системи.


«Комплекс «е-Poltava» складається з 2-ох ключових компонентів. Перший – мобільний додаток, який створений для мешканців і туристів. Користуючись ним, полтавці будуть взаємодіяти з міською владою. Додаток, як верхівка айсберга, є зовнішнім виразом системи. Другий компонент – вебпортал управління системою. Він створений для служб міської влади, які взаємодіятимуть з мешканцями міста. Це підводна частина айсберга, яка непомітна, але найважливіша. Місто у твоєму смартфоні — це основна ідея проєкту. Те, чого ми прагнемо і до чого поступово будемо рухатись, додаючи функції та модифікуючи систему. Адже перший реліз «е-Poltava» – лише початкові кроки марафону, що тільки стартує на шляху до побудови smart city. Сьогодні на рівні громади вдалось створити дискусію щодо необхідності цифрової трансформації міста. Попереду у нас багато роботи як над розбудовою системи, наприклад, зараз активно працюємо над впровадженням функції запису до лікаря on-line, так і роботи з інформування мешканців про систему та її функції», – зазначив виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Ромашко.

Мобільний додаток «е-Poltava» вже доступний для завантаження в «Google Play» та «App Store».
iOS: https://apple.co/3idi8CH
Android: https://bit.ly/347fn0F

Проєкт реалізовується «Інститутом аналітики та адвокації» за підтримки Програми MATRA Посольства Королівства Нідерландів.

Система Orphus