Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Дистанційне навчання не замінить повноформатну освіту, але Україна готова до його впровадження, – Шкарлет

Очільник Міністерства освіти і науки Сергій Шкарлет розповів, що дистанційне навчання повністю не замінять повноформатну освіту. Вчителі намагаються впровадили в життя форму дистанційного навчання. Тому Україна на сьогодні відносно готова до дистанційної форми освіти. 

Про це він розповів під час ток-шоу “Марафон” на телеканалі “Наш” 27 жовтня, пише пресслужба Міносвіти. 

“На моє переконання, враховуючи і позицію фахівців-освітян, дистанційне навчання ніколи не замінить той реальний формат спілкування, який є в очному, повноформатному навчанні. Завжди дистанційну освіту розглядали, як можливість здобування додаткових переваг. Але є той факт, що “червоний” рівень епідемічної небезпеки передбачає проведення виключно дистанційних занять”, – зазначив т.в.о. Міністра.

Сергій Шкарлет розповів, що організація освітнього процесу, у тому числі в дистанційному чи змішаному форматах в умовах пандемії, потребує не лише коштів, а й значною мірою бажання і прагнення до змін, роботи та організації керівників закладів освіти.

Читайте також: Закриття шкіл через боротьбу з COVID-19 є малоефективним, – заява ВООЗ

Завдяки народним депутатам України вдалося внести зміни до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” та як виняток з положень частини четвертої статті 1032 Бюджетного кодексу України дозволити використовувати залишки освітньої субвенції 2019 року, а це 3,3 млрд грн, для протидії розповсюдження коронавірусної інфекції.

“Додатково, на сьогодні, Уряд перерозподілив 539 млн грн в межах видатків, передбачених МОН на 2020 рік, для забезпечення дезінфекційними засобами шкіл у цьому році. Також за підтримки Президента та Уряду вдалося окремою бюджетною програмою закласти до проєкту бюджету на 2021 рік кошти для боротьби з коронавірусом”, – повідомив очільник МОН.

Система Orphus