Ви тут:
Суспільство Україна 

До кінця року МОЗ планує збільшити кількість ПЛР-тестувань до 75 тисяч на добу

Міністерство охорони здоров’я продовжує нарощувати потужності вітчизняних лабораторій з діагностики COVID-19 і планує до середини листопада збільшити кількість досліджень методом ПЛР до 50 тисяч на добу, а до кінця року – до 75 тисяч. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

“Зараз ми робимо 40 тисяч ПЛР-тестів на добу. Згідно з нашим планом та нашими можливостями на середину листопада маємо вийти на 50 тисяч тестувань на добу, а до кінця року – на 75 тисяч. Хочу наголосити, щоб створити ПЛР-лабораторію, необхідне приміщення, обладнання і головне – люди. Це достатньо складний процес. Тому ми паралельно навчаємо людей, купуємо обладнання і відповідно – збільшуємо кількість тестувань”, – зазначив очільник МОЗ.

Міністр нагадав, що на початок пандемії вітчизняна мережа лабораторних центрів була зруйнована і була здатна проводити лише 200 тестів на добу.

“Коли ви порівнюєте кількість тестувань у Європі і в Україні, то хочу нагадати, що у такій ситуації, як опинилися ми, не була жодна країна – ніхто не руйнував свої лабораторії”, – наголосив він.

Водночас міністр зазначив, що МОЗ також планує розширювати діагностику коронавірусної інфекції іншими методами. Так, він поінформував, що наразі завершуються випробування українських тест-систем на визначення методом ІФА антигену до SARS-CoV2. За словами міністра, лабораторій, які можуть тестувати методи ІФА в країні набагато більше, ніж ПЛР. У такий спосіб є можливість суттєво збільшити кількість тестувань.

Окрім цього, МОЗ закупить експрес-тести на визначення антигену до SARS-CoV2. Наразі проводяться відповідні переговори з компаніями-постачальниками.

“Ці тести з’явились місяць тому у світі. Ми уже провели перемовини з компаніями-постачальниками, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну. Зараз погоджуємо відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем”, – повідомив міністр.

Планується, що за допомогою експрес-тестів буде здійснюватись до 1 млн досліджень на місяць.

Нагадаємо, наразі також триває процес укладання договорів з приватними лабораторіями щодо проведення ПЛР-тестувань. У такий спосіб МОЗ суттєво збільшить кількість тестів для виявлення коронавірусу.

Система Orphus