Ви тут:
Суспільство Україна 

Для Повітряних Сил ЗСУ планують закупити Ан-178 та Ан-74

Переговори з ДП «Антонов» на поставку Повітряним Силам літаків Ан-178 та Ан-74 наразі перебувають на завершальній стадії.

Про це під час брифінгу, присвяченого підсумкам роботи Урядової комісії з розслідування причин катастрофи літака Ан-26Ш, повідомив віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, передає АрміяInform з посиланням на Укрінформ.

«Ситуація з забезпеченням авіаційною технікою в наших Збройних Силах є незадовільною. І це не є секретом, що протягом всього періоду незалежності України ми не закупили жодного літака. Але це не означає, що ті літаки, які знаходяться сьогодні на озброєнні, не можуть бути експлуатованими. Всі вони за умов проведення ремонтів, модернізації, здійснення всіх правил, які повинні здійснюватися в період експлуатації бойової техніки, можуть бути використані в наших ЗСУ», – зазначив Олег Уруський.

Він нагадав, що ЗСУ тривалий час фінансували за залишковим принципом, що призвело до того стану, в якому зараз є Повітряні Сили. Наразі уряд робить все можливе, аби виправити ситуацію, запевнив віцепрем’єр.

«Можу доповісти, що вже сьогодні Міністерство оборони узгоджує останні штрихи контракту з державним підприємством «Антонов» щодо закупівлі літаків Ан-178, а в наступному році передбачаємо закупити за контрактом також з нашими авіаторами літаки Ан-74», – повідомив Олег Уруський.

Щодо перспектив закупівлі винищувачів для Повітряних Сил за кордоном, віцепрем’єр-міністр підтвердив, що такі плани дійсно є. Однак ці програми дороговартісні і без ґрунтовного аналізу, без розгляду цього питання урядом та на засіданні РНБО такі рішення прийматись не можуть.

«Як відзначив Олег Уруський, закуповуючи техніку, треба аналізувати наперед, які засоби боротьби будуть протидіяти такій техніці. Так, наразі зростає значення безпілотних літальних апаратів, тож підходи до озброєння ЗСУ мають визначатись на самому високому рівні», – йдеться у повідомленні.

Фото: АрміяInform

Система Orphus