Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

COVID-19 не зникне, доки в суспільстві не буде колективного імунітету, – Юрій Курилко

Про завершення пандемії COVID-19 ще не йдеться. Вона триватиме, доки не буде колективного імунітету у суспільстві.

Про це під час брифінгу повідомив в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

“Пандемія COVID-19 триматиме, доки у суспільстві не буде колективного імунітету. Його можна отримати двома шляхами. Перший — це масова вакцинація, другий — потрібно всім перехворіти. Ми не можемо зупинити всесвітню пандемію, тому інших шляхів подолання коронавірусу немає”, – повідомив Юрій Курилко.

За його словами, вакцина з’явиться у продажу, можливо, в середині 2021 року. Але нам для масової вакцинації потрібно підвищити культуру вакцинації.

“Коронавірус — це одна з хвороб, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Але його вірус страшніший, ніж грип. Контагіозність у грипа — 1:2, а в коронавірусу — 1:4. Тобто, в середньому одна хвора на COVID-19 людина може заразити чотирьох людей”, – зазначив Курилко.

Отже, для колективного імунітету потрібна або вакцинація, або люди мають перехворіти по декілька разів.

Читайте також: У Полтавській міськраді планують звернутись до суду з позовом про визнання протиправною Постанову про карантинні обмеження

Нагадаємо, що COVID-19 можна захворіти повторно, тобто через деякий час після того, як людина одужала, вона знову може інфікуватися.

За словами Курилко, маска краще “працює” на видих, ніж на вдих, але коли людина знаходиться у багатолюдному місці, вона збирає клітини вірусу. Тобто, чим більше на неї потрапить таких клітин, тим швидше вона захворіє. Носіння маски зменшує кількість клітин вірусу, які може отримати людина, тим самим зменшуючи ризик зараження.

Нагадаємо, у Полтавській області зафіксували 188 нових випадків захворювання на коронавірус. З початку пандемії в регіоні вже захворіли 3685 людей.

Система Orphus