Ви тут:
PROвсе Відео Суспільство 

Залишилось трохи більш як сім років: у Нью-Йорку встановили апокаліптичний годинник

У Нью-Йорку на Юніон-сквер 19 вересня встановили годинник, який рахує, скільки часу планеті лишилось до екологічної катастрофи. На думку авторів проєкту, залишилось трохи більш як сім років.

Про це повідомляє The New York Times, інформує канал “Прямий“.

Якщо люди не змінять своє ставлення до виробництва та споживання, настане екологічна катастрофа. Саме це хотіли показати автори кліматичного годинника.

Понад 20 років годинник на Юніон-сквер є одним з найвідоміших громадських мистецьких проєктів. Його цифровий дисплей колись повідомляв час ньюйоркцям унікальним методом – рахуючи години, хвилини та секунди до та після опівночі. Багато людей не розуміли, що саме цей годинник показує – чи гектари знищених лісів, чи населення світу, чи щось пов’язане з числом Пі.

Проте 19 вересня годинник все ж почав важливу екологічну місію. Зараз замість підрахунку годин та секунд до опівночі, він почав показувати, скільки планеті залишилось часу до кліматичної катастрофи. Авторами проєкту є двоє художників – Ган Голан та Ендрю Бойд.

На годиннику з’явились цифри – 7 років, 103 дні, 15 годин, 40 хвилин та 7 секунд. Саме стільки часу, на думку художників, залишилось планеті до виснаження запасу вуглеводнів.

Художники запевняють, що цей час до катастрофи базується на підрахунках берлінського Науково-дослідного інституту Меркатора з питань глобальної спільноти та зміни клімату. Також таймер показує відсоток світової енергії, що отримується з поновлюваних джерел. Зараз цей показник становить понад 27,7%. За словами художників, щоб запобігти кліматичному апокаліпсису, це число повинне дорівнювати 100.

“Це наш спосіб прокричати цю цифру з дахів. Світ буквально розраховує на нас”, – сказав Голан перед початком запуску годинника.

Художники заявляють, що, якщо промисловість не змінить свій підхід до вуглеводнів, то до зазначеного терміну настануть незворотні зміни на планеті, які викличуть природні лиха й економічні катастрофи.

Фото: The New York Times

Система Orphus