Ви тут:
Суспільство Україна 

За 100 днів камери автоматичної системи фото- і відеофіксації виявили понад 800 тисяч порушників ПДР

Після запуску перших 50 камер у Києві й Київській області вдалося досягнути суттєвого результату для безпеки на дорогах.

Про це повідомляє пресслужба патрульної поліції України.

Під час брифінгу заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив, що запуск автоматичної системи фото- та відеофіксації порушень ПДР виправдав усі сподівання.

“За понад три місяці роботи на окремих ділянках, де встановлені камери автоматичної фіксації, кількість ДТП зменшилася з 37 до 13, а на деяких ділянках доріг ДТП припинилися взагалі, що свідчить про те, що швидкість автотранспорту на тих ділянках дороги знизилась втричі”, – повідомив заступник міністра.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький наголосив, що автоматична система фото- і відеофіксації порушень ПДР не має на меті зібрати якомога більше штрафів. Їхня мета – зменшення кількості ДТП, запобігання правопорушенням та зниження швидкості саме в аварійних місцях, а сама система створена максимально прозоро та відкрито, щоб кожен водій знав, де ведеться фіксація.

За весь час роботи автоматичної системи поліція винесла 833 849 постанов за наслідками порушень ПДР, з них понад 645 тисяч уже сплачено.

“Наголошую, що 77% – це добровільна сплата штрафів. Ми сміливо можемо говорити про високий рівень відповідальності водіїв-порушників. Нагадую, якщо сплата штрафу здійснюється в перші 10 банківських днів з моменту винесення, то можна сплатити лише половину”, – підкреслив Олексій Білошицький.

Він зазначив, що близько 25 тисяч матеріалів передано до виконавчої служби з метою примусового стягнення штрафу.

“Враховуючи високу ефективність цієї системи, уже на цей рік укладено договір на 220 нових автоматичних систем, що будуть встановлені на дорогах державного значення, а на наступні роки запланована закупівля ще 400 комплексів”, – йдеться у повідомленні.

Фото: патрульна поліція України

поширити новину: