Ви тут:
Суспільство Україна 

З життя пішов Садик Аджи Селимов, який став героєм фільму “1944”

Помер Садик Аджи Селимов, якому в лютому мало виповнитись 90 років. Дідусь Садик став героєм фільму «1944», прем’єра якого відбулась в Києві 18 травня 2019 року.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на своїй сторінці у Facebook.

“Сумна новина з Криму. З життя пішов Садик Аджи Селимов, якому в лютому мало виповнитись 90 років. Дідусь Садик став героєм нашого фільму «1944», прем’єра якого відбулась в Києві 18 травня 2019 року. Фільм показали через ті картини, який він малював з дитинства, не маючи можливості вчитись малюванню”, – написала Еміне Джапарова.

Депортацію 1944 року зустрів 13-річним хлопцем та весь пережитий біль та втрати, голод та злочин депортації Садик виклав у малюнки. Він розповідав що за часів СРСР до нього – звичайного викладача малювання в школі – навідувались спецслужбісти. Свої картини про Крим та депортацію він був змушений забілити вапном (щоб потім легко було відмити) та ховати їх в курнику.

“Його найбільшою мрією було мати альбом своїх картин. Щаслива, що ми встигли втілити в життя цю мрію”, – додала перша заступниця міністра закордоннихї справ України.

Фото: Facebook

Система Orphus