Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Восени на строкову військову службу призвуть 700 юнаків з Полтавщини

На Полтавщині триває активна фаза підготовки до чергового призову громадян на строкову військову службу. Цьогорічний призов має свою специфіку – необхідно провести низку додаткових заходів щодо недопущення поширення COVID-19.

Про це говорили 29 вересня на засіданні обласної призовної комісії в Полтавській облдержадміністрації.

“У жовтні-грудні 2020 року в Полтавській області, відповідно до завдання щодо призову громадян на строкову військову службу, необхідно (з урахуванням резерву) забезпечити 700 призовників. Це – мінімальна кількість, яких необхідно зарахувати до складу команд з подальшим відправленням до військових частин”, – сказав заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Юрій Фисун.

Він також поінформував скільки юнаків необхідно призвати в розрізі районів та міст Полтавської області.

“Наголошую, що планове завдання було розподілено з урахуванням наявного ресурсу для окремого району чи міста Полтавської області і є обов’язковим до виконання на 100%”, – сказав Юрій Фисун.

Проведення призову громадян Полтавської області на строкову військову службу восени 2020 року буде розділено на три етапи. Зокрема, під час 1 етапу (5-16 жовтня) призову планують направити до Збройних сил України 50% призовників від планового завдання; до Національної гвардії України – 53%; до державної прикордонної служби – 50%; державної служби спеціального транспорту – 100%. Всього у жовтні 2020 року буде направлено до Збройних сил 55% призовників від планового завдання. Під час 2 етапу (16 листопада – 3 грудня) – до Збройних сил буде направлено 50%; до Національної гвардії – 30%. Всього в листопаді – 39%. Під час 3 етапу (2-4 грудня) – до Національної гвардії України направлять 17%.

“Хочу звернути увагу, що загальна кількість громадян, які підлягають виклику, складає 20 591 особа. Це суттєво різниться з кількістю вручених повісток призовникам. Найбільша кількість невручених повісток спостерігається у містах: Полтава, Кременчук, Миргород. Тут спрацьовує людський фактор”, – зауважив заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату.

Він додав, що нинішній призов проходить в умовах, ускладнених карантинними заходами, пов’язаними з запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Тому під час роботи районних та міських призовних дільниць має проводитися імуноаналіз 100% призовників щодо наявності COVID-19 в день відправлення до обласного збірного пункту. В разі відсутності на території лабораторії, слід організувати доставку біоматеріалу до найближчої лабораторії для досліджень з використанням методу імуноферментного аналізу.

Також доставляти призовників необхідно з дотриманням протиепідеміологічних вимог: з забезпеченням кожного засобами індивідуального захисту (масками, рукавичками, антисептиками). Їх має вистачити з розрахунку не менше, як на три доби.

 

Система Orphus