Ви тут:
Р Суспільство 

Як захистити себе на дорозі

У наш час стрімко зростає кількість авто, разом із тим збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод. На жаль, неприємні ситуації трапляються і з найдосвідченішими водіями. Навіть перебування машини на стоянці чи у дворі будинку не завжди безпечно. Для того, щоб уникнути наслідків від неприємних випадків з автомобілями, в Україні давно й успішно функціонує система автострахування. Про її особливості розкажемо в нашому матеріалі.

Основні види страхування

Придбання страхового поліса для власників українських авто вже стало звичним, оскільки без нього починаючи з 2005 року на дорогу виїжджати не можна. Але за цими документами можуть бути різні зобов’язання сторін. Автострахування в Україні буває таких видів:

  • обов’язкове – так звана автоцивілка, або ОСЦПВ. Цей вид страховки знімає фінансове навантаження з водія, який потрапив у ДТП та винен у ньому. У таких випадках компенсацію постраждалій стороні виплатить страхова компанія. За відсутність поліса водію випишуть штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів;
  • добровільне – КАСКО. Якщо попередній вид страхування захищає іншу сторону, то цей документ дає право на захист власника автомобіля у ДТП, при пошкодженні транспортного засобу в інших непередбачуваних ситуаціях або у разі його викрадення. Перелік страхових випадків водій обирає самостійно.

Цікаво, що поліс КАСКО в Україні обирають близько 10% власників авто, а в європейських країнах – 85%. Фахівці це пояснюють тим, що автопарк нашої країни у цілому на 60-70% складається з автомобілів, старших за 7 років. А для таких авто значно зростає ціна страхового поліса КАСКО, оскільки до тарифу закладають амортизацію деталей.

Як придбати страховий поліс

Зараз оформити страхові послуги стало набагато зручніше. Уже необов’язково їхати до офісу в робочий час. Доступним стало купування поліса віддалено. Водій може, скориставшись онлайн-калькуляторами на сайтах компаній, ввести параметри свого авто, розрахувати й порівняти вартість у різних страховиків.

Обравши фірму для оформлення страхового договору, потрібно буде ввести всі необхідні дані до електронної форми й оплатити. Документ у форматі PDF надійде на вказану електронну адресу. Роздруковувати його непотрібно, достатньо зберегти в телефоні чи на планшеті. Перевірити дійсність придбаного поліса можна на сайті Моторного бюро за оригінальним номером.

Від чого залежить вартість страховки

На сьогодні затверджено мінімальний базовий тариф, від якого відштовхуються в розрахунках. Далі на формування ціни поліса ОСЦПВ впливають такі фактори:

  • місце реєстрації автомобіля. Тут виграють мешканці невеликих населених пунктів, оскільки у крупних містах щільніший трафік, більша кількість ДТП, отже, одразу закладається вища вартість страховки;
  • тип двигуна й особливості експлуатації. Якщо машина використовуватиметься як таксі, то ціна страховки зросте;
  • термін дії страхового поліса. Мінімально може бути 15 діб, максимально – 1 рік;
  • розмір франшизи. За її допомогою визначають, чи заплатить винуватець аварії гроші з власної кишені компенсацію постраждалому. Якщо обрати нульову франшизу, усе виплачуватиме страхувальник. Звісно, такий поліс коштуватиме дорожче.

На загальну вартість страховки не впливають стаж водія та безаварійної їзди, кількість водіїв, які матимуть право керувати автомобілем.

Система Orphus