Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Як уникнути осінньої депресії: поради

З приходом осені в багатьох людей падає настрій, вони починають почуватися гірше емоційно та фізично. Цей стан часто називають осінньою депресією, а в медицині він має назву сезонний афективний розлад.

Він починається, коли людина постійно почувається пригніченою, роздратованою, винною, втрачає інтерес до повсякденних справ, млява, спить довше й важко встає вранці, їсть багато солодкого та набирає вагу. У когось ці симптоми можуть серйозно впливати на життя. У такому разі треба звернутися до свого сімейного лікаря для перевірки психічного здоров’я.

“Точні причини сезонної депресії дотепер не зовсім зрозумілі, але згадані симптоми часто пов’язані зі зменшенням впливу сонячного світла, адже дні стають коротшими. Брак світла може впливати на роботу гіпоталамусу, що призводить до надмірного вироблення гормону сну мелатоніну, зниження рівня гормону радості серотоніну, порушення добового ритму”, – йдеться у повідомленні НСЗУ.

Методами лікування сезонної депресії є:

-Зміна способу життя: намагайтеся якомога частіше перебувати під сонячним світлом, робіть фізичні вправи.

-Світлотерапія – спеціальна лампа імітує вплив сонячного світла.Психотерапія, наприклад, когнітивна поведінкова терапія. Антидепресанти, але їх має призначити лікар.

Схожими є й поради щодо профілактики:

Навіть у похмурі дні намагайтеся перебувати на вулиці впродовж кількох годин, особливо в першій половині дня, відкривайте штори, обріжте гілки дерев, які блокують доступ світла в кімнату, сидіть якомога ближче до вікон вдома та в офісі.
– Часто гуляйте в парку, обідайте на терасі чи просто сидіть на лавці.
Займайтеся спортом – фізична активність допомагає зняти стрес, підвищити настрій та почуватися краще.
Спіть достатньо, їжте здорову їжу, не шукайте полегшення в алкоголі.
– Спілкуйтеся з людьми, поряд із якими вам добре. У пригніченому настрої складно соціалізуватися, але близькі люди можуть дати підтримку, якої ви потребуєте.
– Вирушайте в мандрівку країною – зміна обстановки допомагає поліпшити настрій. Але дотримуйтесь правил безпеки під час пандемії COVID-19.
Система Orphus