Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як підвищити свою продуктивність за лічені хвилини: 10 лайфхаків

Зберігати продуктивність протягом усього робочого дня – та ще місія. Але вона абсолютно здійсненна, якщо правильно до цього питання підійти. 

Що потрібно зробити, аби підвищити свою продуктивність, пише maximum.fm.

1. Визначте найважливішу задачу на день. Прокинувшись вранці, не беріть до рук телефон, щоб перевірити повідомлення або соцмережі. Замість цього поставте собі таке питання: “Яку одну справу мені сьогодні важливо зробити?”. Це простий і ефективний спосіб зосередитися на найголовнішій меті та побудувати день так, щоб її точно виконати.

2. Сніданок в радість. Намагайтеся насолоджуватися їжею, не відволікаючись на телефон і думки про роботу. Ця вправа “три в одному”: ви одночасно отримуєте задоволення від смачної їжі, тренуєте усвідомленість і відчуваєте вдячність. Все це позитивно позначиться на продуктивності.

3. Вимкніть повідомлення. За даними дослідників з Microsoft, під час роботи за комп’ютером середньостатистичний користувач відволікається кожні 40 секунд. Вимкніть їх на той час, коли вам потрібно зосередитися на певній роботі. 

4. Проговоріть позитивні афірмації. Якщо постійно критикувати себе подумки, то з часом ми починаємо вірити в можливий провал. Поступово наша мотивація знижується і віра в себе слабшає. Замість самокритики слід промовляти позитивні афірмації. Особливо коли відчуваєте, що продуктивність падає. Доведено, що вони знижують стрес і покращують здатність вирішувати проблеми.

5. Увімкніть таймер Pomodoro. Згідно з цією методикою, ви розбиваєте роботу на інтервали: 25 хвилин працюєте, потім п’ять хвилин відпочиваєте. А після чотирьох циклів робите довшу перерву на 15 хвилин.6. Влаштуйте коротку медитацію. При регулярній практиці вона знижує стрес, поліпшує емоційний стан і розвиває здатність концентруватися. Причому медитувати можна де завгодно. 

7. Приберіть робоче місце. Коли на столі та в комп’ютері лад, працювати легше. А від захаращеності простору, навпаки, виникає тривога, та й потрібну річ знайти важче.

8. Перекусіть або пожуйте жуйку. Краще з’їсти не солодощі або фастфуд, а щось корисне для мозку, наприклад лохину, жирну рибу, горіхи або авокадо. А щоб почуватися активнішими та бадьорішими, вдихніть запах цитрусових. Якщо нічого такого під рукою немає – просто пожуйте жуйку. При цьому в частину мозку, пов’язану з увагою, надійде більше кисню, і вам простіше буде зосередитися.

9. Подивіться на свою стару фотографію. Наприклад, на знімок, де вам п’ять або п’ятнадцять років. Згадайте, чого ви досягли з того часу, і подумайте, що ще можете зробити, щоб ви минулий могли собою пишатися. Це викличе нову хвилю мотивації.

10. Змініть робочу обстановку. Якщо відчуваєте, що продуктивність впала, спробуйте змінити щось навколо себе.

Спробуйте використовувати ці методи, аби підвищити свою продуктивність. Це не лише дозволить виконувати всі поставлені перед вами завдання, а й вивільняти достатньо часу, який можна буде присвятити собі.

Фото: pexels

 

поширити новину: