Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як довго потрібно самоізолюватись при COVID-19: відповідь Супрун

Самоізоляція — це важливий метод контролю за поширенням вірусу SARS-CoV-2. Коли людина правильно самоізолюється під наглядом свого лікаря, шанси інфікувати інших зводяться фактично до нуля.

Про це йдеться у дописі Уляни Супрун у соцмережі.

“Багато лікарів та самих пацієнтів переймаються тривалістю самоізоляції. Головні питання у цьому випадку: як довго треба залишатися на ізоляції, як довго людина залишається контагіозною (може заразити інших), чи потрібно робити ПЛР-тест, аби припинити самоізоляцію”, – пише Супрун.

Загальні рекомендації по завершенню самоізоляції людей з COVID-19 дає CDC:

– Для більшості пацієнтів з COVID-19 ізоляцію та запобіжні заходи можна припинити вже через 10 днів від появи симптомів, звісно, якщо людина вже більше їх не має. Ще однією умовою до цього є відсутність температури протягом доби без прийому жарознижувальних препаратів.

– Обмежена кількість людей з важким перебігом хвороби виділяють вірус, який здатний інфікувати інших, понад 10 днів. Тому тривалість їхньої ізоляції може бути подовжена до 20 днів від початку симптомів.

– Для людей, які мали безсимптомний перебіг хвороби, ізоляцію можна завершити через 10 днів після отримання позитивного ПЛР тесту.

“У протоколі МОЗ України спочатку було вказано, що завершити самоізоляцію можна лише за наявності двох негативних ПЛР тестів. Це суттєво перенавантажувало і так слабкі лабораторні потужності. Тобто здорові люди залишалися вдома на ізоляції, очікуючи на результати тесту в деяких випадках по кілька тижнів. Лише наприкінці серпня МОЗ України дозволило мати лише один негативний тест ПЛР для припинення ізоляції. А за ознаками клінічного одужання лише у вересні. Хоч ще наприкінці травня ВООЗ оновили рекомендації, які дозволяють знімати ізоляцію людей з COVID-19 за клінічними проявами без тесту ПЛР, МОЗ України і департаменти продовжували вимагати робити ПЛР тест, навантажуючи лабораторії”, – роз’яснює Уляна Супрун.

Припинити самоізоляцію можна, якщо:

– немає клінічних проявів хвороби та є один негативний тест ПЛР

– просто негативний тест ПЛР

– якщо на 10 день від початку симптомів їх вже немає, то лікар спостерігатиме за вами ще 3 дні, якщо все нормально, то ізоляцію можна завершити

– якщо минуло 10 днів від взяття зразку на тест і немає симптомів, лікар також спостерігатиме 3 дні, якщо все нормально, то також ізоляцію можна завершити.

Система Orphus