Ви тут:
Екологія Освіта Полтавщина Суспільство 

World Cleanup Day: школярі Полтавщини зібрали 3,5 тонни сміття

19 вересня разом із мільйонами учасників у всьому світі, школярі Зінькова на Полтавщині спільними зусиллями зібрали 3,5 тонни сміття у межах міжнародній акції Всесвітнього дня прибирання “World Cleanup Day” 2020 року.

Учні “Зіньківської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області” увійшли до першої трійки переможців у змаганні серед закладів загальної середньої освіти у 24 областях України. За умовами конкурсу, переможці отримають комплекти крісел-мішків для шкільних приміщень.

“‎Наші школярі активні учасники екологічних акцій, але до “World Cleanup Day” долучилися вперше. У нас є екологічна бригада, і шкільне лісництво, і рої “Характерники” і “Сагайдачники”. Ми пишаємось нашими дітьми, вони Всеукраїнські переможці, тому апріорі вже вмотивовані, активні та ініціативні, і в цьому ми знаходимо велику підтримку. У нас після кожної акції немов “відростає довгий хвіст”, тобто, сама акція вплинула на те, що ми робимо після цього. На цю мить є потреба купити маскувальну сітку, тому, щоб не збирати кошти та не шукати спонсорів ми усією школою збираємо пластик у дуже великій кількості. Можна сказати, що надихнула нас саме участь у вашій акції, тому що до цього ми не здавали пластик, а лише макулатуру”, ‒ прокоментувала координаторка акції в опорному закладі “Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1” педагог-організатор Валентина Ангелова.

Фото до і після публікували в соціальних мережах з хештегами #побачивприбери #worldcleanupday #schoolrecyclingworld #letsdoitukraine.

Особливістю цьогорічної акції стало суворе дотримання карантинних норм. Учасники брали із собою маски, рукавички й санітайзери.

“Із захистом проблем не було, оскільки дотримувалися всіх правил і вимог, а територія була достатньо великою, щоб скупчення дітей не було на одному квадратному метрі. У нас була і відстань, і батьки знали куди діти йдуть, тому у них був дозвіл, рукавички ми підготували, та й маски у всіх були з собою. Коли була потреба то їй одягали, а так діти працювали на свіжому повітрі без них”, додає координаторка.

Організатор конкурсу – Міжнародний молодіжним рух “School Recycling World” спільно з всеукраїнським молодіжним рухом “Let’s do it Ukraine” за підтримки Міністерства освіти і науки, Національного еколого-натуралістичного центру, компанії PepsiCo Україна.

Загалом по Україні в акції взяли участь понад 14 тисяч українських школярів та очистили Землю від 54 тонни сміття, з яких 35 тонни знайденої вторинної сировини здали на переробку.

“Такі прибирання, як під час акції, є запорукою чистоти довкілля. Ми закликаємо усіх, незалежно від віку та географії, виходити на очищення територій не тільки у визначений день, а регулярно. Підтримуйте та розвивайте культуру чистоти в Україні та за її межами. І пам’ятайте, що навіть маленькі індивідуальні та спільні кроки до збереження навколишнього середовища сприяють великим змінам у майбутньому”, ‒ Юлія Мархель, координатор Всесвітнього дня прибирання в Україні, президент “Let’s do it Ukraine”.

 

Система Orphus