Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

World Cleanup Day: на Полтавщині волонтери зібрали 16 200 л сміття

Під гаслом «Побачив? Прибери» жителі Полтавської області разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийшли на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».

В Україні акція об’єднала більш ніж 50 000 учасників традиційних прибирань (індивідуального, сімейного та корпоративного форматів). Школярі, студенти, посадовці, артисти, активісти, відповідальні громадяни та представники засобів масової інформації очистили понад 1200 локацій у 24 областях. А мешканці «червоних» карантинних зон взяли участь у цифровому прибиранні, видаляючи з телефонів, комп’ютерів, хмарних сховищ тисячі гігабайтів непотрібної інформації.

У Полтавській області прибирання об’єднало найактивніших волонтерів та мешканців двох міст – Полтави та Горішніх Плавнів і двох селищ – Градизька і Козельщини. В обласному центрі прибирання відбулося на трьох локаціях – у Прирічковому парку, Гришкиному лісі та в мікрорайоні «Огнівка».

Учасники очищували зони відпочинку у містах, набережні, території навчальних закладів. У Полтаві, зранку, сміття збирали любителі бігу – влаштували плогінг у Прирічковому парку. Під час Всесвітнього дня прибирання на Полтавщині вдалося прибрати близько 16 200 л сміття. У Горішніх Плавнях, до прикладу, волонтери взялися прибирати великогабаритне сміття, яке його власники не спромоглися донести до баків. Зокрема, один телевізор, стіл, парту і півтора дивана. Підрахунок результатів індивідуальних, сімейних та шкільних прибирань ще триває.

«Чисте довкілля починається з кожного. Мета акції – очистити забруднені території від сміття й мотивувати громадян зменшувати кількість відходів, ставати більш свідомими та ековідповідальними. Важливо підтримувати чистоту протягом року, а зібране сміття доносити до сміттєвих баків. Ми дякуємо кожному учаснику, партнеру, волонтеру та координатору за персональний внесок у розвиток екологічної культури в Україні. Зробимо Україну чистою разом!», – прокоментувала акцію Президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

У 2020 році Всесвітній день прибирання відбувся із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою до учасників була наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції.

“На Полтавщині, як і по всій Україні, Всесвітній день прибирання пройшов під знаком пандемії коронавірусу. Це вплинуло і на масштаб прибирання, і на кількість волонтерів, які взяли у ньому участь. Як організатори, ми дотримувалися усіх протиепідемічних заходів і провели необхідний інструктаж для координаторів. Відповідно ті, хто збирали усіх охочих навести лад у своїх населених пунктах, попереджали про вимогу наявності засобів індивідуального захисту та про дотримання соціальної дистанції, — додала координатор акції Всесвітнього дня прибирання у Полтавській області Ольга Макєєва. — Хочемо висловити подяку Полтавській службі оперативного реагування в особі Сергія Зубаня за щорічну допомогу у проведенні Всесвітнього дня прибирання. Саме завдяки їм вдалося вивезти все сміття, зібране волонтерами”.

Організатор акції – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного комітету телебачення та радіомовлення, Міжнародного молодіжного руху School Recycling World, Всеукраїнського молодіжного центру, Національної молодіжної ради України, Інформаційного агентства «112-Україна», експертів чистоти ТОВ «ЧЕЛА Україна», офіційного перевізника компанії Opti, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа.

Інформаційна довідка:
«Let’s Do It Ukraine» – це Всеукраїнський молодіжний рух, який протягом 5-ти років активно діє в 24 областях України завдяки активістам, органам місцевого самоврядування, бізнесу та медіа. Проєктна діяльність організації вже об’єднала понад 2,5  млн учасників у всеукраїнських та локальних проєктах: «Зробимо Україну чистою разом», «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку», Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоFest» та інших. Організація є частиною міжнародного руху «Let’s Do It World», який об’єднує 180 країн та понад 20 мільйонів учасників для того, щоб піклуватися про екологію та чистоту нашої планети.

У Всесвітньому дні прибирання беруть участь громадяни України, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, зірки та лідери громадської думки. У 2015 р. до акції долучилося понад 500 000 учасників у 24 областях на 2832 локаціях. У 2017 році ГО “Let’s do it Ukraine” об’єднали понад 1 100 000 учасників та 4760 локацій по всій території країни. У 2018 році до прибирання в Україні долучилася Президент Естонії – Керсти Кальюлайд.

Міжнародна громадська організація «Let’s Do It World» є акредитованим партнером Програми ООН з навколишнього середовища. У 2018 році організацію «Let’s Do It World» нагороджено премією Громадянина Європи від Європейського парламенту.

Система Orphus