Ви тут:
Спорт Суспільство 

Визначили склад збірної України на чемпіонат світу з півмарафону

Виконавчий комітет ФЛАУ затвердив склад збірної України, яка 17 жовтня в Гдині (Польща) візьме участь в чемпіонаті світу з півмарафону.

Як розповіли у Федерації легкої атлетики України, нашу країну представлятимуть  Софія Яремчук,  Тетяна Вернигор, Ольга Скрипак, Євгенія Прокоф’єва,  Роман Романенко,  Олександр Сітковський, Ігор Олефіренко, Богдан-Іван Городиський.

Напівмарафон (півмарафон) — шосейна бігова легкоатлетична дисципліна на дистанції довжиною, вдвічі коротшою ніж марафонська — 21 097,5 метрів.

Напівмарафонський біг не входить до легкоатлетичної програми Олімпійських ігор, проте Світова легка атлетика раз на два роки проводить окремі чемпіонати світу на цій дистанції.
Світова легка атлетика також визначає світові рекорди в цій дисципліні. Для жінок існує два різновиди рекордів залежно від типу напівмарафонського забігу — суто жіночого (в якому беруть участь тільки жінки), або також змішаного (в якому жінки беруть участь разом з чоловіками).
Популярність напівмарафонської дистанції у світовому любительському біговому русі невпинно зростає з 1980-х років.
Півмарафонські забіги можуть проводитися паралельно з марафонським в межах традиційних міських марафонів, а також і як самостійні змагання.

Система Orphus