Ви тут:
Суспільство Україна 

“Виведення незаконних збройних формувань та контроль над кордоном”: Зеленський в ООН назвав кроки для миру на Донбасі

Першими кроками для миру на Донбасі мають стати виведення військ з окупованих територій та повернення Україні постійного контролю над кордоном

Про це заявив під час відеовиступу перед учасниками 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН президент України Володимир Зеленський.

“З 27 липня розпочався режим всеосяжного припинення вогню, який попри спроби його зірвати все ж дає надію на досягнення стабільної тиші. І вона вкрай необхідна, щоби продовжити рух на шляху до миру”, – підкреслив він.

За словами Зеленського, наступними кроками мають стати: “Виведення незаконних збройних формувань і озброєнь з окупованих територій; повернення контролю над державним кордоном; і врешті-решт, відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів”.

Президент наголосив, що Україна довела своє прагнення до миру.

“Нам вдалося розблокувати діалог, ми відновили зустрічі лідерів країн Нормандського формату, досягли суттєвого прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб”, – зауважив Зеленський.

Він подякував міжнародним партнерам за підтримку України на шляху до миру  на Донбасі.

“Впевнений, що у відновленні суверенітету та територіальної цілісності України, а з нею – й авторитету міжнародного права важливу роль має відігравати саме ООН”, – зазначив Зеленський.

Система Orphus