Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада ухвалила закон про розвідку

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроєкт №2412-д “Про розвідку”.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У цьому законопроєкті СБУ виключили з переліку розвідувальних органів, проте службу визначили як суб’єкт розвідувальної спільноти.

Згідно з документом, розвідувальними органами в Україні є:

– Служба зовнішньої розвідки України;

– розвідувальний орган Міністерства оборони України;

-розвідувальний орган Державної прикордонної служби.

Служба зовнішньої розвідки України може залучати до виконання розвідувальних завдань інших суб’єктів, зокрема СБУ.

Загальне керівництво розвідувальними органами здійснює президент. Безпосереднє керівництво розвідувальними органами здійснюють їх керівники, які призначаються звільняються з посади президентом.

Розвідувальні органи для виконання завдань та своїх функцій можуть використовувати спеціально виготовлені речі та документи, спеціально створювати та використовувати підприємства, установи, організації, філії, інші підрозділи юридичних осіб.

“Засоби прикриття можуть містити повністю або частково несправжні дані або відомості про події, явища, факти. Структури прикриття можуть створюватися розвідувальними органами повністю або частково за рахунок бюджетних коштів, у тому числі в іноземній валюті, призначених на утримання і забезпечення діяльності цих органів, у будь-яких організаційних формах. Структури прикриття можуть створюватися на території України та за її межами”, – йдеться у повідомленні.

Фото: mil.in.ua

Система Orphus