Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні перевірятимуть, чи перейшли школи на державну мову навчання

В Україні здійснюватимуть моніторинг дотримання законодавства щодо переходу російських шкіл на українську мову навчання.

Про це Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів в ефірі радіо “НВ”, повідомляє Урядовий портал.

“Я дуже радий, що з 1 вересня, відповідно до закону про освіту, який був ухвалений Парламентом у 2017 році, всі російськомовні школи перейшли на державну мову навчання. Це величезний позитив – і це стосується і півдня, і сходу України. Це величезний сигнал для українського народу, що рівень володіння державною мовою має всі шанси підвищуватися”, – зазначив він.

Читайте також: З 1 вересня 200 тисяч учнів перейшли на навчання українською мовою

“Згідно із законодавством, контролем за навчально-виховним процесом займаються місцеві органи управління освітою і МОН. Уповноважений із захисту державної мови, відповідно до покладених на нього функцій, буде контролювати виконання мовного закону Міністерством освіти і науки України. Тому щодо виконання мовного законодавства, щодо можливих порушень, ми, звичайно, будемо проводити відповідний моніторинг і в цьому році, і в подальшій перспективі”, – пояснив Тарас Кремінь.

Водночас він зауважив, що поруч із дотриманням вимог закону надзвичайно важливою є і якість викладання.

“Мене цікавить і якість викладання державною мовою. Це можна буде побачити, зокрема, і за тими результатами, які ми побачимо на ДПА і ЗНО”

 

Система Orphus Поделиться на fb