Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Академії наук прогнозують збільшення кількості хворих та летальних випадків від COVID-19

Робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні (Інститут проблем математичних машин і систем НАН України) спрогнозувала розвиток епідемії COVID-19 в Україні в період 11-18 вересня.

З початку вересня кількість одужавших від COVID-19 в Україні зростає. При цьому вона не перевищує кількості нових випадків.

“Обчислення прогностичних змінних здійснюються для окремих регіонів, а не для України в цілому, а значення для всієї країни обчислюються як сума всіх її регіонів. Прогнози на період до 18 вересня не враховують впливу зміни кількості тестувань, кількості підозр і рішень щодо змін карантинних обмежень”, – зазначають науковці.

“При обчисленнях вважалося, що репродуктивне число та коефіцієнт летальності залишаються сталими впродовж прогностичного періоду. Репродуктивне число й коефіцієнт летальності обчислювалися з алгоритму калібрування математичної моделі, а для прогнозного сценарію використовувалися середні значення за останній тиждень”.

Таким чином, кількість нових інфекцій за день на 18 вересня при середньому значенні 3014 випадків. Кількість нових летальних випадків за день на 18 вересня при середньому значенні 50.

Для врахування можливої зміни кількості контактів у часі було додатково розглядали два сценарії для кожної області: з поступовим збільшенням рівня контактності на 25% та зменшенням на 25%. Зміна відбувалася поступово протягом тижня. У таблиці наведено прогнозні середні рівні виявлення нових інфікованих на день і діапазон їхніх значень на 18 вересня. Наведено також оцінку середнього за тиждень значення репродуктивного числа для кожного регіону, що використовувалося для обчислення прогнозу.

Згідно із розглянутими сценаріями, регіонами з найбільшою очікуваною кількістю інфікованих є Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька області та м. Київ. 

За прогнозом у Полтавській області слід очікувати на поступове зростання захворювання та збільшення летальних випадків від COVID-19.

Зазначимо, що прогнози, які Національна академія наук надала до 11 вересня підтвердилися.

Науковці прогнозували, що на 11 вересня середня кількість одужуючих становитиме 915 людей на день. Середня за тиждень кількість нових інфікованих на 11 вересня становить 2545 нових інфікованих на день для України, що приблизно на 200 випадків перевищує середній показник тиждень тому.

Середня за тиждень кількість нових летальних випадків на 11 вересня становить 45 нових смертей на день, що в середньому на 2 летальних випадки на день більше, ніж тиждень тому.

Система Orphus