Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Україно-американська ракета Alpha успішно пройшла випробування: Наступний етап — запуск у космос

Американська компанія Firefly Aerospace провела успішні випробування ракети Alpha, у створенні якої брали участь українські спеціалісти.

Відео випробування Firefly Aerospace виклав у Twitter, інформує Hromadske.ua.

Під час випробування чотири двигуни Rever на ракеті одночасно запустилися і пропрацювали 35 секунд. Протягом польоту спеціалісти перевірили тягу, потужність та стабільність роботи двигунів.

Власник Firefly Aerospace Максим Поляков вважає, що це випробування стало одним із найважливіших перед польотом ракети у космос. За його словами, зараз створюється уся космічна вертикаль Noosphere, у якій будуть багато компаній, які зможуть надати будь-які послуги у космічній галузі.

Що відомо про Firefly Aerospace?

Це американська компанія, створена у 2014 році, власником якої є українській бізнесмен Максим Поляков. Firefly Aerospace проводить розробку сімейства ракет — носіїв легкого класу нового покоління.

Компанія має філіал у Дніпрі, де розташовується дослідницький центр та експериментальне виробництво.

Що відомо про ракету Alpha?

Це двоступенева ракета-носій, призначена для малих вантажів і здатна вивести до 650 кг на орбіту. Перший запуск планувався на початку 2020 року, але через пандемію коронавірусу постачання матеріалів для ракети стало неможливим. Урешті-решт, запустити ракету у космос вирішили наприкінці осені цього ж року.

У 2018 році Firefly Aerospace уклала угоду з компанією Surrey Satellite для забезпечення запусків невеликих супутників за допомогою ракет — носіїв Firefly Alpha. Зараз ракета перебуває на космодромі Ванденберг у Каліфорнії.

Фото: Firefly Aerospace

Система Orphus