Ви тут:
Медицина Суспільство 

У Туреччині розпочали випробування китайської вакцини проти COVID-19

У Туреччині розпочали дослідження вакцини, розробленої проти коронавірусу у Китаї, на медичних працівниках.

Дослідження вакцини розпочались у четвер минулого тижня у медичному університеті в Анкарі. Препарат застосовують людям у підвищеній групі ризику, тому наразі пріоритет надали медичним працівникам, передає 24 канал.

“Ми не хочемо робити щеплення великій кількості добровольців одночасно – для забезпечення легкого управління і для більш комфортного обслуговування цих людей. На сьогодні ми щепили близько 20 добровольців, усі вони є медичними працівниками”, – пояснив професор кафедри інфекційних хвороб та клінічної мікробіології медичного факультету університету Хаджеттепе в Анкарі Мурат Акова.

Вчені зазначили, що експеримент проходить вдало і вони не стикалися з якимись серйозними побічними ефектами.

“Звичайно, є дрібні (побічні ефекти, – ред.), такі як легка слабкість, нездужання, біль у місці ін’єкції. Але це очікувані побічні ефекти, як і у всіх вакцин. Наразі проблем немає”, – заявив професор.

У виданні також йдеться, що перед щепленням медики беруть кров у добровольців і визначають, чи є у них антитіла до коронавірусу.

У двох добровольців тести на антитіла були позитивними, тобто у них захворювання протікало без симптомів. Відтак вчені відмовилися провести їм вакцинацію.

“Але решта добровольців отримали свою першу дозу вакцин”, – додав Мурат Акова.

Система Orphus