Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували пам’ять жертв Голокосту

29 вересня виповнюються 79-ті роковини початку масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у Києві євреїв, ромів, українців та представників інших національностей. У Полтаві вшанували пам’ять жертв Голокосту.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Представники Департаменту культури і туризму, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, БО «Полтавський єврейський фонд «Хесед Нефеш» і Полтавської міської єврейської громади поклали квіти до пам’ятних знаків «Скорботної матері» і жертвам Голокосту.

Довідка. У першій книзі тритомного видання «Друга світова війна. 1939-1945. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи» зазначено, що «фізична ліквідація єврейського населення розпочалась одразу після захоплення «східних територій». У першу чергу розстрілам підлягала єврейська інтелігенція, потім – євреї-чоловіки, а згодом – і всі євреї, незалежно від віку і становища. Знищувалися також особи, які походили від змішаних шлюбів з євреями. Загальне число жертв визначається у 515 тис. осіб. Найінтенсивніше «єврейське питання» вирішувалося не території військової зони окупації, куди до весни 1942 р. входила Полтавщина, проте пік розстрілів припав на літо-осінь 1942 р., коли область перейшла в управління райхскомісаріату «Україна».

За роки нацистської окупації на Полтавщині єврейські жертви склали 22340 осіб або 47% довоєнного єврейського населення області. Найбільше євреїв загинуло в Полтаві – 16 тис., Кременчуці – 8 тис., Лубнах – 4 тис.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus