Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

У приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

У засіданні взяли участь начальник відділу охорони культурної спадщини управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Олеся Старолат, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік, науковці, архітектори,представники громадських організацій, представники структурних підрозділів Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА та міської ради.

Про це повідомили у Департаменті культури і туризму Полтавської ОДА.

 В рамках засідання обговорили внесення змін до історико-культурного опорного плану м. Полтава, науково-проектної документації для визначення історичних ареалів та меж і режимів використання зон охорони пам’яток архітектури та містобудування. Попередньо проект розглядався Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА. За результатами розгляду були надані та направлені зауваження до управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради.

 

 Загалом у Полтавській області затверджено 12 історично населених місць, які повинні мати розроблені та затвердженні історико-архітектурні опорні плани. На сьогодні місто Хорол й досі не подав га розгляд наукову документацію. Місто Полтава одне з найперших місць, які розробили ще у 2014 році історико –архітектурний опорний план. Нині стрімкий розвиток містобудування потребує відповідного коригування документації, тому на засіданні обговорили питання коригування історико –архітектурного плану відповідно до чинного законодавства таким чином, щоб не було загрози псуванню візуального сприйняття пам’яток культурної спадщини Полтави. Організатори заходу зазначили, що сподіваємось що розробники і замовники наукової документації дослухаються до порад та зауважень члені Консультативної ради і у майбутньому можна буде використовувати дану документацію для розбудови міста.

 

поширити новину: