Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві провели пам’ятний захід із нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни

У Полтаві представники обласної та міської влади, військовослужбовці, поліцейські, громадські діячі та працівники сфери культури поклали квіти до Вічного вогню, що на Меморіалі Солдатської Слави.

Захід провели з нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни.

У цей день у населених пунктах Полтавщини також відбудуться покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань загиблих воїнів.

Читайте також: Звернення голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова з нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, у Другій світовій війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав.

Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб.

Читайте також: 75 років тому завершилась Друга світова війна. Що подивитись і почитати полтавцям: рекомендації інституту Нацпам`яті

Сукупні демографічні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939-1945 років наразі оцінюються у понад вісім мільйонів осіб. Для поповнення демографічних втрат воєнного періоду знадобилося близько 25 років.

 

 

поширити новину: