Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві повинні проводитись фантастичні кінофестивалі, – Микола Княжицький

Народний депутат України Микола Княжицький, перебуваючи у Полтаві, зазначив, що це місто є не лише серцем України, а й Центральної Європи. Адже саме на Полтавщині був підписаний відомий Гадяцький договір, що об’єднав кілька народів.

“Тут на Полтавщині вперше було створено прообраз Європейського Союзу. Коли в Гадячі було підписано угоду між Польщею, Литвою і Україною-Руссю про створення єдиної федерації, де всі ці народи були рівноправними. Це якраз був прообраз Європейського Союзу. Коріння Європейського Союзу звідси, з Полтавщини. Я завжди відчуваю, що Полтава це не лише серце України, а і Центральної Європи”, – говорить народний депутат.

Відтак, цей регіон повинен культурно й туристично розвиватись.

“Коли їдеш з родиною гоголівськими місцями, коли приїжджаєш відпочити в Миргород, коли їдеш погуляти на Дніпрі в Кременчук, то відчуваєш таку насолоду, але водночас розумієш як недооцінена Полтавщина. Впевнений, що у Полтаві повинні проводитись фантастичні кінофестивалі, європейські форуми. Бо це дуже тепле, ніжне, справжнє українське місто”, – розповів Микола Княжицький.

Нагадаємо, у Полтаві відбувся допрем’єрний показ фільму “Конотопська битва”.

Система Orphus