Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги планують створити мобільні паліативні бригади

Ефективна паліативна допомога – це цілий комплекс медичних, психологічних, соціальних та духовних послуг, потрібних не лише пацієнту, а і його родині.

Департамент охорони здоров’я і соцрозвитку планує створити мобільні паліативні бригади на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Паліативна допомога входить до гарантованого пакету первинної медичної допомоги. Сімейний лікар може виписати рецепт на знеболювальні, надати консультацію близьким хворого.

Відтак, у Департаменті планують вивчити досвід інших комунальних підприємств в області та за її межами, ознайомитися із кращими світовими практиками для подальшого впровадження такого виду допомоги у центрах первинної медико-санітарної допомоги Полтави.

Паліативні хворі – це ті, кого неможливо вилікувати. Медична допомога цим пацієнтам полягає в полегшенні симптомів і зменшенні страждань з метою покращити якість життя як пацієнта, так і його близьких. Тобто якщо хворого на рак 4 стадії вилікувати неможливо, то завдання медиків – знеболити.

Переваги:

– близькі поруч;
– знайома атмосфера;
– відсутня необхідність залучати велику кількість медперсоналу, родичі самі піклуються про хворого.

“Але це не означає, що така родина має залишатися сам на сам зі своїми проблемами. Мобільні бригади надаватимуть консультації, медичний супровід, респіраторну підтримку тих, хто знаходиться на штучній вентиляції легенів, контроль симптомів та психологічну підтримку родинам”, – зазначають у Департаменті.

Система Orphus