Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У поліції Полтавщини обговорили алгоритм ефективного розслідування кримінальних проступків

Про особливості дізнання та основні вимоги до призначення судово-криміналістичних експертиз у кримінальних провадженнях, що розслідуються у спрощеному порядку, говорили 18 вересня на семінарі-тренінгу, у Головному управлінні поліції області.

Про це повідомляє пресслужба поліції Полтавщини.

На семінарі, організованому відділом дізнання поліції області спільно з Полтавським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС, фахівці відповідних галузей визначили межі компетенції та обсяги повноважень дізнавачів під час реалізації процесуальних дій. Зокрема, акцентували увагу на порядку призначення дактилоскопічної, товарознавчої та хімічної судових експертиз.

Відповідно до змін у законодавстві, досудове розслідування кримінальних проступків повинно бути закінчене протягом 72 годин з дня повідомлення особі про підозру.

Якщо ж підозрюваний не визнає вину або є необхідність проведення додаткових слідчих чи розшукових дій, або кримінальний проступок вчинив неповнолітній – дізнання може тривати до 20 діб. А також до 30 діб (відповідно до постанови прокурора) – у разі необхідності проведення експертизи чи додаткових процесуальних дій.

“Як зазначив тимчасовий виконувач обов’язків керівника відділу дізнання Артем Приходченко, знання, отримані під час тренінгу, сприятимуть швидкому та якісному розслідуванню кримінальних проступків у визначені законом строки”, – йдеться у повідомленні.

Довідково. Найбільш поширеними кримінальними проступками є крадіжки, спричинення легких тілесних ушкоджень, шахрайства, незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту, підробка документів.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus