Ви тут:
Суспільство Україна 

У НБУ назвали причину падіння економіки у липні-вересні

Національний банк України назвав скорочення внутрішнього попиту головною причиною падіння економіки у липні-вересні.

Про це повідомили у НБУ.

“Основним чинником поглиблення спаду ВВП очікувано стало скорочення внутрішнього попиту. Воно зумовлювалося як прямим впливом жорстких карантинних обмежень на економічну діяльність, так і непрямим – через невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації із пандемією”, – йдеться у повідомленні.

Як наслідок, зазначили, у пресслужбі, змінилася споживча поведінка громадян у бік зменшення купівлі товарів та послуг не першої необхідності, а також івнестиційна поведінка підприємств – у бік відтермінування бізнес-проєктів.

У результаті, споживчі витрати домогосподарств скоротилися вперше з 2015 року (на 10,4%). Меншим ніж рік тому залишилося споживання державного сектору, хоча його скорочення сповільнилося до 1,7% унаслідок розширення фіскальних заходів, спрямованих на підтримку економіки, боротьбу з поширенням та запобіганням захворюваності.

Іншим вагомим фактором падіння ВВП було скорочення інвестицій. Так, за інформацією регулятора, валове нагромадження основного капіталу зменшилося на 22,3% рік до року.

“Скорочення інвестицій тривало унаслідок послаблення зовнішнього та внутрішнього попиту, невизначеності законодавчого поля для окремих секторів, зокрема альтернативної енергетики, та подальшого розвитку із поширенням захворюваності”, – пояснили в НБУ.

Система Orphus