Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

 У Музеї історії мистецтв у Відні презентували україномовний гід

Під час офіційного візиту до Австрії Президент та перша леді України Володимир та Олена Зеленські взяли участь в урочистій презентації україномовного аудіогіда в Музеї історії мистецтв у Відні.

Про це повідомили в Офісі Президента.

Аудіогід українською для віденського Музею історії мистецтв було створено в межах ініціативи Олени Зеленської з поширення української мови у світі, зокрема – в найбільш знакових культурних та історичних місцях. Це вже другий україномовний аудіогід, впроваджений в австрійських музеях у межах проекту дружини Президента України – на початку червня 2020 року українською також «заговорила» віденська галерея Альбертіна.

«Віденський Музей історії мистецтв – один з найбільших світових храмів мистецтв. Щороку його відвідують мільйони туристів, серед яких – тисячі українських туристів. Я дуже радий, що вперше українська мова звучатиме в цьому музеї. І впевнений, що це збільшить цікавість українців до світового мистецтва. Хоча багато українців знають і англійську», – наголосив Володимир Зеленський.

Українська мова стала десятою, ювілейною в системі аудіогідів музею. Переклад аудіоекскурсії українською здійснив львівський перекладач Юрій Дуркот, озвучування – актори Національного театру імені Марії Заньковецької.

«Для мене сьогодні свято, тому що це – ще одна перлина культурної спадщини у нашому намисті українських аудіогідів. Я завжди тішуся, коли бачу, що відвідувачі музеїв світу можуть прослухати екскурсію рідною українською мовою. Ми разом з керівництвом музею, разом з нашим посольством використали період карантину для того, щоб підготувати цей аудіогід, і щоб, коли пандемія нарешті закінчиться, українці змогли відкрити для себе віденський Музей історії мистецтв рідною мовою», – додала Олена Зеленська.

Це – четвертий аудіогід українською, створений у межах ініціативи Олени Зеленської, два з яких, до речі, впроваджено саме в австрійських музеях. Окрім віденського Музею історії мистецтв, україномовні аудіогіди вже є у галереї Альбертіна (теж у Відні), у Національному музеї килима в місті Баку та в Латвійському національному художньому музеї у Ризі.

Довідка. Музей історії мистецтв, відкритий 17 жовтня 1889 року, – найбільший серед художніх музеїв Австрії. Належить до числа найбільших музеїв світу, у його зібраннях зберігаються прославлені шедеври західноєвропейського мистецтва. До складу Музею входять: колекція Єгипту та Близького Сходу, колекція грецьких та римських старожитностей, картинна галерея, кунсткамера, нумізматичний кабінет і наукова бібліотека. У 2019 році Музей історії мистецтв у Відні відвідало понад 1,75 мільйона осіб.

Фото: Офіс Президента
поширити новину: