Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві відкрили меморіальну дошку Георгію Гонгадзе

На честь Героя України, засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе було встановлено меморіальну дошку на фасаді будівлі Національної спілки журналістів. 

Меморіальну дошку виготовив скульптор Василь Маркуш з ініціативи Київської міської ради. Робота була погоджена з дружиною журналіста – Мирославою Гонгадзе, повідомили у Telegram-каналі Офісу Президента.

У відкритті меморіальної дошки та церемонії вшанування пам’яті Георгія Гонгадзе взяли участь відомі журналісти, громадські діячі, представники Офісу Президента та КМДА. Правозахисниця й представник інтересів родини Гонгадзе Валентина Теличенко у своєму виступі переказала вітання присутнім від удови журналіста і ще раз наголосила на тому, що в цій справі має бути поставлена крапка. Україна та світ мають знати правду і про цю справу, і про інші неприпустимі випадки фізичного насилля над журналістами та представниками медіа. Про це зазначили у своїх виступах, зокрема, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та головна редакторка інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.

“Встановлення таких меморіалів є дуже знаковим і важливим – потрібно робити більше, щоб пам’ять про Георгія зберігалася не тільки у професійному середовищі, але й в усьому суспільстві”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 16 вересня, виповнюється 20 років від дня зникнення українського журналіста Георгія Гонгадзе.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus