Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У ГУ ДПС у Полтавській області відбулося засідання новоствореної Громадської ради

Громадська рада при податковій службі Полтавщини працює ще з березня 2003 року. З того часу її склад та кількість членів змінювалися. Чергова каденція основного консультаційно-дорадчого органу при ГУ ДПС у Полтавській області розпочала свою роботу 8 вересня поточного року, після проведення відповідних установчих зборів.

Про це розповіли в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

«Зважаючи на запровадження карантинних заходів термін каденції попередньої Громадської ради було продовжено, проте цей період не минув даремно», – відзначив новообраний голова Громадської ради при ГУ ДПС у Полтавській області Олексій Нестуля. Відповідаючи на запитання журналістів він зауважив, що за весь період роботи ради було розглянуто чимало питань, а висловлені пропозиції та зауваження членів ради завжди опрацьовувалися та направлялися до адресатів. «Більш того, частина цих пропозицій були почуті та враховані на найвищому рівні», – підкреслив Олексій Олексійович.

В свою чергу, спілкуючись із пресою, начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Лавров, акцентував увагу, що Громадська рада при Головному управлінні ДПС області – є консультаційно-дорадчим органом і податківці завжди раді допомогти, проте не втручаються у роботу ради. Крім того працівники податкової служби області не мають права членства в органі, натомість рішення Громадської ради при ГУ ДПС є обов’язковими для розгляду і подальшого виконання фахівцями служби. Під час промови на засіданні очільник ГУ ДПС в області закликав усіх учасників зборів бути коректними та корисними один одному, адже від цього залежатиме результат роботи Громадської ради.

На порядок денний засідання були винесені питання по підсумкам роботи органів ДПС, актуальні новели податкового законодавства, серед яких: особливості застосування новітніх – програмних РРО, реформування податкового законодавства України в частині оподаткування юридичних та фізичних осіб, тощо.

Зокрема, в ході засідання йшлося про те, що Полтавщина традиційно входить до п’ятірки найкращих по наповненню державної скарбниці. Так впродовж цього року завдяки платникам податків області до державного бюджету надійшло 12 млрд. 381,3 млн. гривень. У січні-серпні 2020 року до місцевих бюджетів області сплачено 7  млрд. 358,6 млн грн. податків та зборів, які контролюються ГУ ДПС у Полтавській області. За січень-серпень 2020 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 4 млрд. 875,2 млн грн, що більше минулорічного показника на 79,5 млн грн., або на 1,7 відсотків.

Під час обговорення членами Громадської ради при ГУ ДПС в області було озвучено і чимало проблемних питань, серед яких: особливості наповнення місцевих бюджетів, плата за землю та контроль за адмініструванням податків із фермерських господарств, делегування повноважень членів Громадської ради при ГУ ДПС в області до відповідних консультаційно-дорадчих органів вищого рівня, та інше. На завершення засідання було вирішено визначити перелік найбільш актуальних тем та включити їх до розгляду на наступних засіданнях Громадської ради.

поширити новину: