Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У Бердянську та Миколаєві школярі захворіли на COVID-19, класи пішли на самоізоляцію

У Бердянську в одного з учнів загальноосвітньої школи підтвердили COVID-19. Через це весь клас відправили на карантин до 17 вересня.

Про це повідомляє Еспресо.

“Сьогодні, 1 вересня, від Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України надійшло повідомлення про те, що в одного з учнів загальноосвітньої школи №4 встановлено захворювання на COVID-19 (лабораторно підтверджений випадок), результат полімеразної ланцюгової реакції”, – йдеться у повідомленні.

За рекомендацією лабцентру МОЗ України, у класі, де виявлено хвору дитину, призупиняється навчальний процес до 17 вересня 2020 року. Навчання буде проводитися в онлайн-режимі.

Наразі у навчальному закладі проводиться комплекс протиепідемічних заходів, направлених на недопущення та поширення COVID-19, проводиться епідрозслідування, визначається коло контактних осіб.

Подібний випадок стався і в Миколаєві. Навчання у школі №19 розпочалося з самоізоляції всього класу, пише 24 канал. Через контакт з хворими на COVID-19 на вимушену самоізоляцію пішла група у дитсадку №71. А в дитячому садку №95 Миколаєва самоізолювалися група та контактні вихователі.

Нагадаємо, в одній зі шкіл Києва новий навчальний рік розпочався дистанційно через захворівшого на COVID-19 вчителя.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов раніше повідомляв, якщо у школі на COVID-19 захворіє вчитель, епідеміолог визначить, кому потрібна самоізоляція. У Міністерстві освіти повідомили, якщо на COVID-19 захворів учитель або працівник закладу освіти, працівники, які перебували в контакті з хворою особою, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою

Є розроблені рекомендації, що робити вчителю чи вихователю, якщо у дитини виявили ознаки захворювання на COVID-19.

1. Вчитель/вихователь телефоном інформує чергового адміністратора та медпрацівника.

Медпрацівник забирає дитину до ізолятора та повідомляє заступнику з господарської частини про приміщення, яке необхідно дезінфікувати.

Дітей групи/класу ізолюють (припиняється рух дітей по садку/школі).

У разі потреби медпрацівник викликає швидку медичну допомогу.

2. Технічний працівник дезінфікує приміщення.

Черговий адміністратор інформує батьків та районне управління освіти про виявлення дитини з ознаками хвороби, обмежує вхід до приміщення, де перебуває дитина із симптомами.

3. Районне управління освіти інформує управління Держпродспоживслужби.

4. Вчитель/вихователь проводить інструктаж з дітьми, які контактували з дитиною з ознаками хвороби.

Діти з групи/класу, де виявили дитину із симптомами, переходять на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень.

5. Якщо тест не підтверджує COVID-19, діти повертаються на навчання.

Якщо тест підтверджує COVID-19, діти переходять на дистанційне навчання на два тижні.

поширити новину: