Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У 2021 році МОЗ планує підвищити заробітну платню сімейним лікарям

У 2021 році МОЗ планує сімейному лікарю підвищити тариф за укладену декларацію.

Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив під час брифінгу.

“Фінансування відбувається через сплату НСЗУ. За кожну укладену декларацію сплачується сума – в цьому році вона складає 600 грн, в наступному році вона складатиме 710 грн. Ми підвищили тариф. Він не підвищувався два роки. Наша логіка нових розрахунків проста – виходячи з реальної заробітної плати”, – повідомив Максим Степанов.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я подало на 2021 рік бюджетний запит на суму 296 млрд грн.

Читайте також: Як правильно оформити декларацію з лікарем: покрокова інструкція

Зарплатня сімейного лікаря також буде залежати від коефіцієнтів.

“Окрім кількості пацієнтів в цього сімейного лікаря, ще є індивідуальні особливості пацієнтів. Може бути, що вони в переважній більшості з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом. Або сімейний лікар працює в гірських районах.  Усі ці особливості ми закладали в розрахунок фінансування за первинну допомогу через відповідні коефіцієнти.  Також ми будемо домагатися максимальної якості надання первинної медичної допомоги. Через коефіцієнти.  Наприклад, питання імунізації. Лікар повинен проводити вакцинізацію серед тих пацієнтів, з ким у нього укладений договір. Ми заклали додаткову суму грошей за ведення пацієнтів амбулаторно, хворих на туберкульоз”., – сказав Степанов.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні лабораторно підтвердили 2 884 випадки коронавірусної інфекції. З початку пандемії виявили 181 237 випадків захворювання.

Система Orphus