Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Тарас.Повернення”: у Полтаві відбувся допрем’єрний показ фільму Олександра Денисенка

Полтавці мали нагоду одними з перших переглянути фільм Олександра Денисенка про період заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Фільм розповідає про Тараса Шевченка на засланні, перед самим його звільненням з солдатчини. Сюжет фільму побудований на історії переслідування Шевченка агентами царської таємної поліції — «Охранки» у найтяжчі для нього останні тижні перебування в Новопетрівській фортеці на Мангістау (Казахстан).

Фільм планували випустити в широкий прокат 2 квітня. Проте через пандемію процес зупинився на пів року.

Допрем’єрний показ фільму “Тарас.Повернення” для полтавців відбувся 26 вересня в РК “Колос” (кінотеатр Wizoria). Презентувати його приїхали продюсер та асистент з реквізиту.

“Ми знімали фільм на 52 локаціях. Для цього використовували дві поїздки до Казакстану. Також знімали багато в фортеці Білгород-Дністровська. 16 днів тривали зйомки на Одеській кіностудії, яка є партнером у фільмі. Це великомасштабна картина, яка вже крокує до глядача”, – розповів продюсер стрічки Володимир Філіпов.

До речі, це кіно вибудовує образ Тараса Шевченка не такий, як ми звикли за шкільними підручниками, не іконний. Тут присутній зовсім інший образ письменника.

 

Фільм «Тарас. Повернення» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Виробництво: «ІнсайтМедіа» продюсерський, центр, Tanaris Production (Казахстан), Одеська кіностудія.

Продюсери: Володимир Філіппов, Олександр Коваленко, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Сергій Азімов. Дарія Азімова, Андрій Звєрєв, Андрій Осіпов

Актори: Борис Орлов — Тарас Шевченко, Роман Луцький — Мацей Мостовський, Богдан Бенюк — Дядька, Олександр Пожарський — Косарєв, Ганна Топчій — Агата Ускова, Олег Волощенко — фон Ферт, Євген Юхновець — Петров, Юрій Шульган — Усков, Геннадій Скарга — Нікольський, Акнієт Оринтай — Катя.

Нагороди, які отримав фільм «ТАРАС. ПОВЕРНЕННЯ»:
2012 Всеукраїнський конкурс літературних сценаріїв художніх фільмов про Тараса Шевченка до 200-ліття від дня народження поета:
(За надання його сценарію «Прощання з пустелею» першого місця журі конкурсу на чолі з французьким кінокритиком Любомиром Госейко та українським кінооператором Юрієм Гармашем проголосувало одноголосно).
Кращій літературний сценарій – Олександр Денисенко, автор сценарію.

2019 Міжнародний кінофестиваль «Бруківка»:
Найкращий повнометражний фільм – «Тарас. Повернення», режисер та автор сценарію Олександр Денисенко;
Найкращий актор – Юрій Шульган, виконавиць ролі Іраклія Ускова;
Найкраща акторка – Ганна Топчій, віконавиця ролі Агати Усковой;
Найкращий оператор – Олександр Кришталович, оператор-постановник.

Міжнародний кінофестиваль «Буковина»:
Найкращий повнометражний фільм – «Тарас. Повернення», режисер та автор сценарію Олександр Денисенко;
Найкращий оператор – Олександр Кришталович, оператор-постановник.

Міжнародний кінофестиваль «Місто мрії»:
Найкращий повнометражний фільм – «Тарас. Повернення», режисер та автор сценарію Олександр Денисенко.

Система Orphus