Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Талановита легкоатлетка з Пирятина Саша Полтавець розповіла про свій шлях до чемпіонства

Чемпіонка України, член юнацької збірної України з легкої атлетики, учасниця всеукраїнських змагань і Чемпіонату Європи – це талановита спортсменка з Пирятина Саша Полтавець.

У юному віці втратила батька. Але батьки Володимир і Раїса Полтавець встигли посіяти у серце маленької донечки любов до спорту. Незважаючи ні на що мама Саші завжди підтримувала бажання займатись спортом. Сестра Іра у нас також легкоатлет (біг на середні дистанції. – ред), розповіли у Пирятинській міськраді.

“Я починала з занять гімнастикою. Знавцям добре відомо, яка значна фізична підготовка у цьому виді спорту. Вона стала доброю основою для мого подальшого розвитку, як легкоатлетки. І я надзвичайно вдячна за мій перший спортивний досвід моєму тренеру з гімнастики Сергію Борисовичу Бурому”, – ділиться дівчина.

І у 2014 році Саша Полтавець стала чемпіонкою юнацького чемпіонату України – наймолодша учасниця взяла висоту 175 сантиметрів і просто «злетіла» на найвищу сходинку п’єдесталу. (Для інформації: 175 сантиметрів – це висота рівня кандидата в майстри спорту України).

“Стрибок у висоту – це ціла система узгоджених елементів. Розгін, біг по дузі, поштовх, переліт над планкою… Кожен з етапів вимагає від спортсмена максимальної зосередженості. І, знаєте, блискавична мить під час «проходу», коли не відчуваєш вібрації планки під собою, і у мозку спалахує коротке «є!». Це відчуття, які варті років напружень і невдач”, – оповідає про враження від першої перемоги юна спортсменка.

А далі – нові спортивні вершини. Нове «золото» на юнацькому чемпіонаті України у Запоріжжі (2015 рік), перший виступ на чемпіонаті Європи.

Сьогодні Саша Полтавець – студентка Національного університету фізкультури і спорту України, збирається стати тренером з легкої атлетики. Продовжує активно тренуватись під керівництвом Ірини Григорівни Пустовойт, готується до виступів у професійних легкоатлетичних змаганнях вже дорослого дивізіону. Призерка Чемпіонату України серед молоді в червні 2019, в лютому 2020 року.

“Ніколи не забуду шлях, який ми пройшли з Олександром Васильовичем Горбачовим на старті моєї спортивної кар’єри. Важко з підтримкою спорту в Україні, особливо це проявляється у маленьких містечках. На це вказує матеріально-технічне забезпечення спортивних шкіл. Вдячна тренеру за вихід із складних ситуацій і творчий підхід до складання тренувального плану. Це неодмінно сприяло хорошим результатам на чемпіонатах Всеукраїнського рівня. Взимку, маючи для проведення стрибкових тренувань шкільний зал, він робив все можливе, щоб хоч раз в тиждень, готуючись до змагань, ми пострибали з повного розбігу в шиповках (спеціальне взуття легкоатлетів) в манежі у м.Гребінка. Впевнена , що маючи подібне місце для тренувань у м.Пирятин, вихованці нашої спортивної школи частіше б радували пирятинців призами й перемогами на змаганнях Всеукраїнського, навіть Європейського рівня. Пирятин-однозначно місто спортивних талантів. Несподіваним сюрпризом стало вручення мені стипендії, яку започаткував у 2013 році Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь. Три роки я була стипендіаткою. Я, навчаючись у школі, мала свої власні кишенькові гроші. Побачила, що мої досягнення цінять. А коли тебе підтримують земляки – на ногах буквально виростають крила”, – говорить Саша Полтавець.

Сьогоднішній результат Олександри Полтавець – 180 сантиметрів. У 2020 році від результату Майстра Спорту Олександру відділяє 3 см.

поширити новину: