Ви тут:
Суспільство Україна 

Суркіси проти ПриватБанку: Верховний суд зупинив рішення Печерського про стягнення з держави 10 млрд грн

8 вересня Верховний суд зупинив виконання ухвали судді Сергія Вовка з Печерського суду щодо стягнення майже 10 млрд грн та відкрив касаційне провадження у справі за поданням Кабміну.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Верховний суд.

“8 вересня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду відкрив касаційне провадження у справі братів Суркісів проти ПриватБанку за касаційною скаргою уряду на ухвали Печерського райсуду міста Києва від 9 лютого 2017 року, Апеляційного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 червня 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

Одночасно колегія суддів задовольнила клопотання ПриватБанку та зупинила виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року, залишеної без змін постановою Київського апеляційного суду від 10 червня 2020 року, до закінчення касаційного провадження у справі.

“Задовольняючи клопотання, Верховний Суд врахував, що ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 2 вересня 2020 року визначено порядок виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року у справі № 757/7499/17-ц, зокрема, шляхом стягнення з АТ КБ “ПриватБанк” грошових коштів у сумі $347 млн”,- йдеться в пвідомленні.

Читайте також: НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо спроб Суркісів заволодіти коштами ПриватБанку

Суддів визнали обґрунтованість ризиків для ПриватБанку та уряду до ухвалення рішення судом касаційної інстанції у цій справі, а також ймовірність утруднення повернення 10 млрд грн назад в разі в разі скасування рішення Печерського суду Судом Верховним .

“Застосовуючи таке зупинення виконання, Суд не здійснює оцінку обґрунтованості поданої касаційної скарги, а лише встановлює існування загроз забезпеченню балансу інтересів сторін”, – відзначили в інстанції.

Фото: Еспресо.TV

поширити новину: