Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ШГБол 2.0: молодь Полтавщини навчали створювати школу своєї мрії

60 активних та ініціативних учнів із 36 навчальних закладів області взяли участь у виїзному семінарі ШГБол 2.0 проєкту “Шкільний громадський бюджет Полтавської області”, який відбувся 17 вересня на базі Решетилівського професійного аграрного ліцею імені І.Г.Боровенського.

У відкритті семінару взяли участь голова Полтавської облради Олександр Біленький та заступник голови облради Анатолій Ханко.

Головна ідея Шкільного громадського бюджету, за словами Олександра Біленького, – готувати школярів до прийняття серйозних рішень.

“Ми готуємо молодь до прийняття дорослих рішень. На наш погляд, розробка проєктів – один із кроків до дорослого життя. Це такий тренінг-навчання перед стартом “Шкільного громадського бюджету Полтавської області”. Ми хочемо, щоб діти навчилися робити якісні проєкти та спілкувалися між собою. Можливо, в цьому, хтось бачить своє майбутнє”, – наголосив голова обласної ради.

Під час семінару ШГБол 2.0” (Шкільний громадський бюджет та бампербол) учні не лише навчатимуться, а й відпочиватимуть.

“Ми завжди поєднуємо тренінги з якоюсь родзинкою. Цього разу — дві гри “U Change ШГБ: школа мрії” та “Бампербол (футбол у кулях)”. Ми навчатимемо як написати заяку на Шкільний бюджет, як створити креативний проєкт та як працювати в команді. Минулоріч семінар був дводенний, тож цього року через карантинні обмеження семінар проводимо один день і кількість учасників скоротили від 100 до 60”, – зазначила заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту Полтавської облради Олеся Дроботенко.

Для учасників семінару, яких заздалегідь поділили на три команди, тренери підготували цікаві заняття. Зокрема, навчали працювати у команді.

“У таких проєктах — один у полі не воїн. Креативні та цікаві ідеї народжуються лише в процесі обговорення. Я хочу пояснити для чого працювати в команді, щоб кожен обрав свою роль та зрозумів, що його думка і голос важливі”, – розповіла тренер, кандидат економічних наук, експертка з молодіжної політики Олена Бабенко.

Майбутні учасники Шкільного громадського бюджету ділилися ідеями, які хочуть втілити у життя. Зокрема, дизайн їдальні, навчальних кабінетів, створення кімнат відпочинку. Учениця 10 класу з Опішнянської ОТГ Марія Цюцюра розповіла про створення лінгвістичного класу.

“У мене є ідея створення лінгвістичного класу, яку хочу реалізувати. Я люблю вивчати іноземні мови, тож це була моя мрія. До семінару готувалася, маю кілька питань до тренерів. Складність проєкту виникла у бюджетному напрямку, зокрема пошуку обладнання”, –  додала учениця 10 класу з Опішнянської ОТГ Марія Цюцюра.

Реєстрація проєктів Шкільного громадського бюджету триватиме з 20 вересня до 20 жовтня, а голосування за них – з 30 жовтня до 14 листопада.

Система Orphus