Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Щодо лікарняного під час щорічної відпустки роз’яснили у Держпраці Полтавщини

Відповідно до ч. 2 ст. 80 КЗпП та ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР від 15.11.1996 року (далі – Закон № 504/96-ВР) щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у зв’язку з:
• тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;
• виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;
• настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
• збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням.

Щодо лікарняного під час щорічної відпустки працівника надала роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Тетяна Безотосна.

“Це правило поширюється також на додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, що надаються на підставі ст. 19 Закону № 504/96-ВР. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період (ч. 4 ст. 80 КЗпП та ч. 4 ст. 11 Закону № 504/96-ВР)”, – зазначила Тетяна Безотосна.

Продовжувати або переносити відпустку на дні лікарняного по догляду за дитиною (іншим членом сім’ї) не можна. Тому якщо працівник у період щорічної відпустки доглядає за хворою дитиною, то відпустка на дні хвороби дитини не продовжується.

фото ілюстраційне

Система Orphus